Wpis z mikrobloga

@AdvisoryLyrics: Tego nie da się policzyć - koszty grzania są zależne od źródła ciepła, termoizolacji i ogólnego wykonania budynku. Koszty wody z wodociągu, a ze studni są różne (jak nie podlewasz ogrodu to wodociąg zawsze wygra z własną hydrofornią i jej utrzymaniem). Masz kanalizację sieciową czy szambo/przydomowa oczyszczalnia? Czy masz komin i musisz wzywać kominiarza co roku?

Za mało informacji.
@PfefferWerfer: rocznych rachunków na razie nie biorę pod uwagę, interesują mnie bieżące opłaty. Woda, cała reszta na prąd, śmieci i szambo. Wiem, że prąd koło 80zł z fotowoltaiki na 2msc + ogrzewanie ok 300zł i szamba chyba za często nie wywożą
@AdvisoryLyrics: Piszesz tak nieprecyzyjnie że nie chce mi się nawet tego analizować.

Woda z wodociągu? Bo napisałeś tylko woda.

Cała reszta na prąd - ale jak na prąd - bojler z grzałką, pompa ciepła, folie grzewcze, promienniki ciepła, grzanie klimatyzacją? To rozbieżność zużycia prądu na poziomie 3-4x zależnie od metody.

Śmieci - sprawdź w gminie, ale z reguł 25-40 PLN

Szambo - nie wiemy jaką masz pojemność i przede wszystkim nie
@PfefferWerfer: Dziękuję za bardzo rzeczową wypowiedź i przepraszam za brak spójności. Jeżeli twierdzisz, że będę miał wszystko policzone to bardzo się cieszę. Co do energetyki, dom jest drewniany z fabrykantów i wyposażony w elektryczne grzejniki. Ocieplony z zewnątrz styropianem (3lub5cm) + 20cm grubości wełny w ścianach. Dom ma 11lat. Woda podgrzewana chyba podgrzewaczem przepływowym. Taryfa na foto o ile się nie mylę to na starych zasadach, dorzucam rachunek. W ciepłym sezonie
AdvisoryLyrics - @PfefferWerfer: Dziękuję za bardzo rzeczową wypowiedź i przepraszam ...

źródło: IMG_20240128_102942

Pobierz
@AdvisoryLyrics: No to szambo zakładaj 200 PLN co 2-3 miesiące, 1500 PLN rocznie, więc ze 100 PLN miesięcznie. Ale będziesz musiał wyremontować to szambo jeśli go nie wywożą bo na 99% jest nieszczelne.

Grzejniki elektryczne są #!$%@? (biorą 4x więcej prądu niż klimatyzacja z funkcją grzania albo pompa ciepła), ale skoro się bilansują z magazynem energii w sieci to ok - nie wiem jednak czy będziesz mógł przenieść ich umowę prosumencką