Wpis z mikrobloga

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: xDD

Niech zgadnę, złamali konstytucyjną prerogatywe (nowe słowo w pisowskiej narracji), że może ułaskawić. Z tym, że artykuł 42 konstytucji wyraźnie mówi, że panowie w 2015 byli niewinni. Lapiesz pisowcu, że nie da się uniewinnić niewinnego? Można odebrać prawo jazdy komuś kto go nigdy nie miał? Można dać mandat za jazdę bez pasów jak ktoś nigdy nie siedział w samochodzie? Można dać rozwód singlowi? No nie xD
@nanotecz
1. To za PiS byla inflacja 18+
2. To za PiS wrocili przestepcy z czeczeni, okradanie domów i wycinanie katalizatorów
3. To PiS wpuscil 240k z krajów muzułmańskich i planował jeszcze 360k na najblizsze lata
4. To za PiS nielegalnie granice przekroczylo ponad 40k afrykanczykow i arabów
5. To za PiS sprzedawano wizy bez sprawdzania
6. Ostatni zamachowiec ze Sztokholmu byl tam na PiSowskiej wizie!!!
@peetee: Za to mamy się cieszyć bo władzę przejął kto? Stary postkomunisryczny beton z cemtralą w Berlinie. Jak na razie to CPK #!$%@?, atom #!$%@?, port w Swinoujsciu #!$%@?, KRS #!$%@?, zamówienia wojskowe anulowane, NBP do #!$%@?, TVP już jest tubą propagandową, prezesi w spółkach już są wymieniani na swoich. Ale brandzlujmy się bo Chucky robi szoł w Sejmie i rządzi Tusk
Nie siedzę tak głęboko w polityce Słowacji ale Fico to jest „mafioza”


@Sin-: To pozwól, że się wypowiem, bo śledzę politykę Słowacji w miarę na bieżąco, interesuję się historią polityczną tego państwa od kilku ładnych lat, znam płynnie słowacki i przebrnąłem przez niejedną publikację na ten temat (zresztą po polsku też jest świetna książka - "Elity polityczne na Słowacji" Piotra Bajdy, choć już mocno zdezaktualizowana, bo obejmuje okres do roku 2010).
@peetee no ja nie wiem w europie jest taki trend bo ludzie.maja dość lewicoych ideologii i logiki a u nas taki rząd nowoczesny jest z osobami poselskimi ;)
do tego partia Pellegriniego, którą można porównać do Porozumienia Gowina sprzed 2020 r. (taki stosunek względem SMER) i Słowacka Partia Narodowa - taka słowacka Konfa,


@galicjanin: Widzę, że kolega też się interesuje polityką Słowacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) to podzielę się moim przemyśleniem, że dzisiejsza SNS to jest tak naprawdę krypto-L'SNS Kotleby. Taraba jest "nawróconym Kotlebowcem", Huliak tak samo, minister Šimkovičová miała polityczny romans z Głosem Ludu,
@Sin-: Zaraz wychodzę, więc nie mam czasu za bardzo na długi wpis (a Twoje pytanie zasługuje na dość obszerną odpowiedź, bo to jest kwestia wielopłaszczyznowa tak naprawdę). Więc pokrótce - wyniki tych wyborów to jest klasyczny efekt głosowania negatywnego. W zeszłych wyborach (w 2020 roku) głosowano, żeby odsunąć od władzy dotychczasowy estabilishment. W efekcie wybrano partię, która nie miała większego doświadczenia w rządzeniu i wszystko ją przerosło. Wybrano bowiem takich "fajnosłowaków",