Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@bomba4
Pierwsze ludzie sie dziwia ze sama chce kredyt ogarniac i nie mam doradcy finansowego.. czy powinnam miec? :D
Chca zaliczke 10%, pewnie przy podpisaniu umowy przedwstepnej.. ale tu pytanie czy to 10% wchodzi juz na poczet wkladu wlasnego kredytu? Zdolnosc jak oblixzalam to mam wiec nie powinno byc problemu z uzyskaniem kredytu.
Ksiega wieczysta i zadluzenie w splodzielni... Czy cos jeszcze warto sprawdzic?
Pierwsze ludzie sie dziwia ze sama chce kredyt ogarniac i nie mam doradcy finansowego.. czy powinnam miec? :D


@Sheta: Niekoniecznie, jeśli masz dużo czasu i odpowiednią wiedzę to poradzisz sobie samodzielnie. Zdarzają się też niekompetentni lub nieuczciwi doradcy.

Chca zaliczke 10%, pewnie przy podpisaniu umowy przedwstepnej.. ale tu pytanie czy to 10% wchodzi juz na poczet wkladu wlasnego kredytu?


@Sheta: Decyduje o tym treść umowy przedwstepnej. Jeśli zaliczka jest częścią
via Android
  • 0
@marcpol zdolnosc obliczali mi w banku i jeden z doradcow finansowych dewelopera jak rozpatrywalam kupno innej nieruchomosci.
Czyli jak zalkczka to musi byc stwierdzone ze to na poczet nieruchomosci - got it!
Mieszkanie wtorne, z KW - i chyba tak jakbym juz miala zaliczke dawac to bym wolala notarialnie przedwstepna podpisac
Pracuje na umowie o prace, nie mam innych kredytow, to zlozenie wniosku do banku chyba nie jest niczym trudnym.. chyba bo
co nie?


@Sheta: Nie do końca, 10% wkładu własnego obecnie wyklucza tylko niewiele banków, między innymi ING z bardzo atrakcyjną ofertą. W większości skutkuje to po prostu gorszymi warunkami kredytu. Proponuję zastanowić się czy nie masz możliwości zwiększenia wkładu własnego.