Wpis z mikrobloga

Znaczcie T3? W sumie super sprawa, trochę jak BlitzJS, ale trochę wygodniejsze, dużo!
Polecam wam napisać prosty Todo w TS, z wykorzystaniem Prisma, tRPC i Next, fajna zabawa :D
Nie ma tego odczucia, że pracujecie z dwoma osobnymi projektami, front i backend.
Wszystko jest tak ładnie połączone dzięki tRPC.

Ja jestem ufny zawsze Blitz, ale chyba zacznę na serio pracować w T3.

#programowanie #fullstack #react
  • 3
  • Odpowiedz
@aptitude: Akurat jeszcze w tym nie pisałem, ale na bazie opinii innych devów T3 ponoć ciężko utrzymać, gdy projekt się rozrasta i vscode potrafi przylagować przy mieleniu typescripta, bo tam jest dużo generyków pod spodem (trcp + tanstack query + zod).

Jeśli już korzystasz z Next.js to taki sam efekt uzyskasz w trybie app router, gdzie mutacje idą za pomocą server actions a dane pobierasz zwykłym fetchem w server komponencie i
  • Odpowiedz
  • 0
projekt się rozrasta i vscode potrafi przylagować przy mieleniu typescripta, bo tam jest dużo generyków pod spodem (trcp + tanstack query + zod).


@anghelus: Tutaj muszę Ci przyznać rację, sam zainstalowałem czysty VSCodium bo serwer typescript ciągle crashował się.

Ja bardziej wole wszystko sam robić, czysty React i Fastify z Prisma, szczerzę? Dużo lepiej się czuje w tym, ostatnio też testowałem: fastify-vite, sprawdź jak będziesz miał czas.

Ale muszę przyznać,
  • Odpowiedz
@aptitude sprawdzalem z rok temu, troche dziurawe bylo, czasami te generowane dynamicznie typy z zoda nie dzialaly, pamietam ze jeszcze trzeba bylo jakies nakladki na prisme instalowac zeby to dobrze hulalo ale ogolnie zamysl spoko tylko nie wiem czy sprawdziloby sie na teraz w jakims jebitnie duzym projekcie
  • Odpowiedz