Wpis z mikrobloga

Planujemy podróż we dwoje do USA we wrześniu na 20 nocy, przelot Warszawa - Nowy Jork LOT, 4 noce w NY(mamy już nocleg łącznie za ok 4k zł), potem lot do San Francisco, tam 2 lub 3 noce i 2 tygodniowy roadtrip(California, Nevada, Arizona). Patrząc na dzisiejsze ceny, bez jakiegoś cebulowania czy 50k powinno być rozsądnym budżetem za całość łącznie z lotami, noclegami i ze wszystkim za dwie osoby? Czy trochę przesadzam i za dużo? Nie chcemy luksusu, ale chcemy spać w bezpiecznych miejscach, nie odmawiać sobie atrakcji i dobrego jedzenia
#usa #podroze #pytanie
  • 14
  • Odpowiedz
4 noce w NY(mamy już nocleg łącznie za ok 4k zł)


@Sebb521: booking pokazuje mi czterogwiazdowe hotele dla dwojga po 600zł za noc i to w centrum. I to jeszcze raz podkreślam, cztery gwiazdki na Manhatannie z pokojem typu Superior, nie jakiś podrzędny hostel za miastem. Mówię tylko że da się taniej, a dalej jest to jakiś spoko standard

Mogę się jeszcze doczepić że uważam że cztery dni w NY i
  • Odpowiedz
  • 0
@ork_sojownik: @Atreyu u mnie booking genius 3 na 8-12 września pokazuje najtańszy pokój z prywatną łazienką 860 zł za osobę, ale ocena 5/10, myślałem, że te 4k za hotel za 4 dni na Manhattanie(Chinatown) to dobra cena jak za dwie osoby. W NY chcemy 4 noce, SF pewnie z 3 a LV i LA to się zobaczy, ale na zachodnim wybrzeżu chcemy się bardziej skupić na parkach narodowych przy Roadtrip
  • Odpowiedz
za te pieniądze robicie super tripa w Azji i jeszcze zostanie na 2 tygodnie all inclusive w Egipcie xD


@matthewonthego: gość pyta czy trufle są dobre, a ty mu mówisz żeby zjadł ramen i jeszcze zamówił pizzę w dowozie. No wystarczy ale co z tego ( ͡º ͜ʖ͡º)

@Sebb521: sprawdziłem jeszcze raz i masz rację, edytowałem wcześniej posta wyżej
  • Odpowiedz
@Sebb521: nie za bardzo rozumiem zdanie

Czy trochę przesadzam i za dużo?


Jak Ci powiemy, że za dużo, to weźmiesz ze sobą tylko 40k?( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podaj daty w NY to sprawdzę czy da się taniej wyciągnąć dobry albo jeszcze lepszy nocleg.

Widzę za trochę mniej niż tysiaka za noc na Times Square (4 gwiazdki)
  • Odpowiedz
@Sebb521: Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, bo nikt nie wie jak będziesz podróżował i jakie atrakcje, jakie knajpy, jakie noclegi.

Mi za 17 dni (3 dni w NYC, Niagara, Toronto i road trip 3500km po zachodzie bez SF, ale z LV i LA) wyszło lekko ponad 20 tysięcy za dwoje. Ale jakoś szczególnie płatnych atrakcji nie było.
  • Odpowiedz
Powinno być OK.Uwazajcie na gwiazdki na Bookingu. Tak naprawdę mogą nie mieć znaczenia. Opcji poniżej oceny 8 nawet nie bierzcie pod uwagę, a i tak bądźcie sceptyczni. Można wtopić i trafić na pluskwy. Przede wszystkim ogarnijcie ubezpieczenie zdrowotne dla siebie, plus może warto kupić lokalnie ubezpieczenie auta (Non-owner insurance) jeżeli ubezpieczyciel nie zapewnia. Nie oszczędzałbym też na aucie. Przy jakiejś awarii nawet w niektórych częściach Kaliforni można być w sporych tarapatach. Jak
  • Odpowiedz