Wpis z mikrobloga

@Castellano: wszyscy przy stole przyklepujacy secesje północy bez jednego sprzeciwu.
Tyrion wyjeżdżający z "magią dobrej historii" jak by to było zakończenie władcy pierścieni,
Cała bitwa z nk w której dosłownie pamietam jak emocje przeszły od ostrego podjarania (hype na ten sezon był niewiarygodny) do kisniecia i komentowania na głos absurdów xd jeszcze nigdy nie widziałem zeby wady serialu byly tak oczywiste i obiektywne.
Przecież tam niektóre sceny ("dużo balist na murach"),
wszyscy przy stole przyklepujacy secesje północy bez jednego sprzeciwu.


@jamajskikanion: Ja byłem w szoku, że po prostu nie rozwiązali tego państwa w #!$%@? xd a jak już secesja kogoś, to jeszcze minimum Dorne powinno odejść, oni mieli największe tradycje niepodległości (jedyni obronili się przed podbojem aegona, a dołączyli na własnych warunkach kilka pokoleń później, dlatego np. jako jedyni mieli prawo do nazywania się książętami, a nie tylko lordami)
@Pas-ze-mna-owce: w ogóle zmiana ustroju to by było bardzo logiczne rozwiazanie biorąc pod uwagę ze spora część siedzących osób z Johnem snow na czele zostala w jakijś sposób wyruchana przez feudalizm, tak jak cała wojna wynika niemal w 100% z ambicji kilku osób które byly pozbawione kontroli. Nie mówię żeby odrazu zrobić z tego republikę ale wracanie do tego samego niestabilnego systemu tylko na jeszcze bardziej kruchych warunkach to taki debilizm
@Castellano: Oglądałem nawet jeszcze całość dwa razy, ostatni raz jak oglądałem to ogólnie cały serial już dla mnie stracił całą moc i stał się taki zwyczajny i ostatni sezon już mi tak nie przeszkadzał.
@jamajskikanion: Gdyby wzięli i rozwiązali to państwo na amen i puścili wszystkich osobno (państwo super wręcz stabilne, nie ma nawet stałego wojska królewskiego, a tron de facto zalezy od poziomu lojalności państw składowych, które mają własne armie XD) to nawet bym docenił. Ładnie by współgrało z tym, że smok Danuty na koniec spalił ten tron.
Prawda jest taka, że jedyne dwa wyjścia to była centralizacja albo rozwiązanie. A nie to co
@Pas-ze-mna-owce: wydaje mi się że lenie chciały zostawić możliwość napisania sequelu dziejącego się kilkadziesiąt lat do przodu (scenarzyści kochają jak najszybciej uciekać do swoich własnych historii, bo robienie adaptacji jest uznawane za mniej prestiżowe. To samo było w wiedźminie, i pewnie dlatego chcieli własny serial SW), jak wszyscy się otrzepują i stwierdzają (slusznie) ze jednak dali się wyruchać. A ze niepotrafili tego napisać realistycznie jak Martin to zostawili taką oczywiście absurdalną