Wpis z mikrobloga

#gotujzwykopem
Mirki mam pytanie :
Czy robił już ktoś z was filet z piersi kaczki metodą #sousvide ?
Chcę zrobić tak :
1.Skórę na piersi ponacinam w gęstą kratkę ,a następnie natrę to solą,
od strony mięsa będzie sól, pieprz i jakieś zioło ,prawdopodobnie tymianek.
2.Całość do worka i w próżnię i na 2 godziny w temp. 57st.C
3.Po tym czasie wyciągam kaczkę z worka, osuszam i kładę skórą do dołu na patelni - tutaj nie wiem czy od zimnej tak jak przy klasycznym przyrządzaniu ,czy może na gorącą z odrobiną oleju.
4.Po 4-5 minutach ( zależeć to będzie od koloru skóry) obracam na mięcho i podsmażam max. 2 minuty.

Tak będzie ok, czy coś może zmienić ?
  • 12
  • Odpowiedz
@OlekBB podsmaz od strony skory na maksa rozgrzanej patelni, mieso w srodku bedziesz mial juz IDEALNE dlatego nie chcesz go drugi raz przeciagnac zeby Ci sie w srodku pasztet nie zrobil, czesty blad ludzie zrobia idealne mieso sv a pozniej przeciagna na patelni podczas robienia skorki i caly proces #!$%@?;) skorka jak bedzie chrupiaca to mozesz doslownie na 30sekund obrocic na druga strone zeby tez kolor zlapalo. Popatrz na rozne przepisy wyciagnij
  • Odpowiedz
  • 0
Popatrz na rozne przepisy wyciagnij srednia


@bigasslover: No właśnie tych przepisów już kilka widziałem , zarys całej akcji już mam w głowie.
Najbardziej właśnie boję się tego ,że przy robieniu skórki zabiję to mięso drugi raz.
Chyba zrobię wg. twojego pomysły tj.

od strony skory na maksa rozgrzanej patelni


Dzięki!
  • Odpowiedz
  • 0
@bigasslover: smak i konsystencja : 9/10
Trochę za krótko podpiekałem skórę na patelni i nie była tak chrupiąca jak w przypadku klasycznego podania.
Ale łatwo to skorygować i przy następnym razie trochę dłużej potrzymam kaczkę na patelni.
No i zgodnie z Twoją radą wrzuciłem to na mocno rozgrzaną patelnię.
  • Odpowiedz