Wpis z mikrobloga

Cześć, ma problem z psem (10 lat). Od niedzieli pies nie chce nic jeść, jest trochę apatyczny. Byłem z nim w poniedziałek u weterynarza, zrobił badania, USG i większość jest ok, poza guzkami na jądrze i nierówną tarczycą. Wczoraj miał rentgen i nie ma przerzutów na płuca, dostał kroplówkę tabletkę na apetyt i dzisiaj jedziemy znowu. Zastanawia mnie dlaczego on nie chce jeść. Nie neguje decyzji weterynarza, ale może coś przeoczyliśmy, o czymś zapomnieliśmy? Ktoś ma jakiś pomysł albo miał podobny problem ze swoim psem?
#psy #zwierzeta #weterynaria #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
@matix324 organizmy się naturalnie leczą przez autofagie. Nie dostarczasz pożywienia, organizm zaczyna “zjadać” siebie, w odkreslonej kolejności.
  • Odpowiedz
@budzy: ma sens zawsze. Zwierzę ma popęd do rozmnażania, dodatkowo taki zabieg wydłuża życie i często pozwala uniknąć wielu problemów ze zdrowiem.

Pies może być już stary, są rasy gdzie 10 lat to już wiek na pożegnanie.
Dwa, zwierzęta o takim potencjale intelektualnym jak psy też mogą dostać depresji.

Nikt nie ma szklanej kuli.
  • Odpowiedz
@matix324: nie zjadł czasami czegoś dziwnego? Pamiętam że sunia sąsiadów zeżarła kiedyś jakąś kość czy coś podobnego i okazało się że najprawdopodobniej miała jakieś wrzody, coś pękło i się zawinęła. Też przestała jeść i była osowiała. Kundelek w typie a'la szpica mini. Miała koło 9 lat jeśli dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
  • 0
@matix324 ogólnie to pierwsze problemy pojawiły się pod koniec grudnia, pojechaliśmy na badania i wyszła niedoczynność tarczycy. Pies dostał tabletki, po 3 tyg wg badań było wszystko git i to było widać. No i od niedzieli problemy powróciły, pojechaliśmy do innego weterynarza a reszta to tak pisałem w pierwszym poście
  • Odpowiedz
@budzy: tutaj jest opisane że nie jest to metoda na redukcję agresji. Natomiast jeśli zostawiasz psy klejnoty to godzisz na wszelkie tego typu aspekty samcze i choroby układu rozrodczego.

W naturze dorosły samiec ma się rozmnażać, walczyć o samice i ginąć w kwiecie wieku, jak trafia na większego cwaniaka, a nie żyć 15 lat pod kocem.
  • Odpowiedz