Wpis z mikrobloga

#programowanie #pracait #pracbaza #it #praca #korposwiat

Porada dla ludzi płaczących ze maja 5 lat doświadczenia ale nie mogą znaleźć pracy:
- jeśli chcesz wyróżnić się na tle innych kandydatów zaznacz że dla ciebie ważne jest diversity i inclusion. Zapytaj rekruterke jak firma podchodzi do tych kwesti. Pokaz że wspierasz diversity. Rekruterka będzie w siódmym niebie.

Mało którego przegrywa konfederate stać na to, bo oni brzydzą sie lewactwem.... a lewactwo brzydzi się konfederatami których jest od groma w IT dlatego pracy nie możecie znaleźć.

Wiec przegrywy, teraz jeśli chcecie dostać pracę w IT myślcie nad zaimkami.

Każdy dobrze wie że w IT pracuje 80% mezczyn, z ktorych większość ma poglady ultraprawicowe. Dąży się do wyrównania do 50. Dobrze opłacany zawód jest obsadzony przez 80% mężczyzn, tak nie może być.

To jest ten sekret o którym wam nikt nie powie. Korporacje nie chcą płacić prawakom którzy głosują na Trumpa który chciałby wpędzić nas w wojnę.

Jakbym miał firmę informatyczna to wolałbym zatrudniać tolerancyjne kobiety i osoby niebinarne niż finansowac prawaków, mizoginiow i rasistów.

I to jest ten nowy porządek świata. Nie wierzcie w bajki o kryzysie, AI. Nadchodzą takie czasy że żeby mieć pracę musisz być kompatybilny światopoglądowo z korpo inaczej trafiasz na bruk.
Wydaje ci się że nie możesz znaleźć pracy, bo kryzys.... W czasach kiedy facebook sprzedaje po kryjomu dane ludzi, korpo wiedza o twoich pogladach.

Coraz czesciej spotykam sie z tym ze ostatnim etapem rekrutacji jest pytanie o stosunek do diversity, LGBT.
Manager zapytal mnie takie pytanie:
Czy jeśli twój kolega z pracy byl osoba niebinarna to jak do niego zwracałbys się
aby czuł się swobodnie w pracy z tobą?

Prawak prędzej sam się wyeliminuje niż odpowie ze wspieralby diversity. Wystarczy wziąć przykład z tego jaka rozpetuja aferę na całą polske jak jakas firma organizuje staże dla kobiet.

To jest najlepsze sito na kandydatów a nie 50 interview question z Google. 80% prawakow nie jest w stanie przejść tego etapu, bo walna ze zezłości piescia w klawiaturę bo w LEWACKIEJ firmie nie będą pracować.
  • 14
Każdy dobrze wie że w IT pracuje 80% mezczyn, z ktorych większość ma poglady ultraprawicowe.


@p0melo: Nazywanie ludzi robiących w IT "mężczyznami" to dla prawdziwych mężczyzn obraza. W IT robią w większości sojowe przegrywy.
Czy jeśli twój kolega z pracy byl osoba niebinarna to jak do niego zwracałbys się


@p0melo: po imieniu. A tak w ogóle to jaki kolega, gdy mówimy o osobie niebinarnej? To jest kolegx, ty prawacki binarfobie!

Niemniej jednak jest to pytanie teoretyczne, bo bym takiej oferty nie przyjął. Jestem fachowcem i pracuję ze specjalistami. Angaż w gabinecie osobliwości z wariatami mnie nie interesuje.
@p0melo: Czy ja wiem? Zależy od firmy. Jak to zachodnie korpo to na pewno tak jest, ale jak sam nie jesteś tęczowy i pytasz się o diversity to raczej zapali im się czerwona lampka. W firmie w której obecnie pracuje raczej jest luźne podejście do tego, a jest nawet raczej w drugą stronę, 95% załogi to faceci i tu raczej nie szukają tęczowych.