Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #pracait #it #pracbaza #korposwiat #hybryda #zdalna #pracazdalna

Taki obraz UoPiarzy - nie mają za grosze pewności siebie, poczucia wartości, asertywności. Podpiszą jakieś gówno na B2B z darmowymi świętami xDDDDDD I potem będą mówić, że całe B2B jest złe i lepiej płacić 41% podatków na UoP, tracić 6k miesięcznie na podatkach i oszukiwać się, że ZUS jest super.

Nie, B2B to zajebista umowa, tylko wy po prostu podpisujecie jakieś gówniane zapisy. To jest logiczna konsekwencja, że oferowanie B2B zamiast UoP to przede wszystkim ma być dobry interes dla PRACODAWCY/ZLECENIODAWCY a nie dla PROGRAMISTY/ZLECENIOBIORCY. I logiczne jest to, że będą wam proponowali darmowe święta, darmowy urlop i L4, czy będą wam oferowali UoP Brutto = Netto b2b dzięki czemu zaoszczędzą na was 3-4k miesięcznie i nawet nie będziecie sobie zdawać z tego sprawy (zawsze Netto B2B powinno być równe UoP supper brutto (uop brutto + koszty/podatki ze strony pracodawcy) oraz wliczony płatny miesięczny urlop)

Zdajcie sobie sprawę, że to wasza wina, a nie B2B. Nie umiecie się targować. Wiekszośc ludzi na B2B ma platne wolne w święta, płatne 26 dni urlopowe, do 7-10 "chorobowego" w ciągu roku no i dodatku netto b2b jest liczone jako super brutto uop, a nie zwykły UoP brutto.
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #pracait #it #pracbaza...

źródło: b2b

Pobierz
  • 19
@patryk-kabacinski-1: tak, płatny urlop. Bierzesz swoją stawkę załóżmy mialeś 25k miesięcznie kosztu całkowitego na UoP (21k brutto). Co daje 300k kosztów rocznie - odpowiednikiem byłoby 25k netto miesięcznie na b2b

Ale skoro chcesz płatny urlop to liczysz jeden miesiąc bez pracy. 12 - 1 = 11 miesięcy.
300 000 / 11 miesięcy = 27 200 zł netto + VAT co miesiąc - na taką kwotę wystawiasz 11 faktur w skali roku.
@nad__czlowiek:

Zdajcie sobie sprawę, że to wasza wina, a nie B2B. Nie umiecie się targować. Wiekszośc ludzi na B2B ma platne wolne w święta, płatne 26 dni urlopowe, do 7-10 "chorobowego" w ciągu roku no i dodatku netto b2b jest liczone jako super brutto uop, a nie zwykły UoP brutto.


Niby tak, niby nie. Wszystko zależy od stawki. Jeden będzie chciał mieć więcej za godzinę, drugi płatne chorobowe/święta. Nie ma nic
@whoru: NIE, podstawowa zasada jest taka, że jak umiesz się targować to każda firma policzy ci super uop brutto = netto b2b. Dlaczego? Bo firma nic na tym nie traci, żadna różnica czy da ci 300k rocznie na b2b czy UoP

Jak nie umiesz się targować albo idziesz do januszeksu to liczą ci UoP brutto = netto b2b (jesteś stratny 3-4k miesięcznie) w dodatku masz darmowe urlopy
idąc na B2B człowiek ma chyba świadomość że w jednej firmie może dostać płatną nieobecnoś


@jakuba94: ale ma też świadomość, że może się targować, kwestionować zapisy w umowie b2b przed podpisaniem albo nie podpisywać w ogóle

Nie ma przymusu podpisywać wszystkiego jak leci jak wiadomo kto #polityka ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@nad__czlowiek: Moralnym obowiązkiem w Polsce jest unikanie podatków, to fakt. Problem z B2B (a raczej UoP) jest taki że sporo firm szczególnie na wyższe stanowiska liderskie biorą tylko UoP. Musiałem sporo fajnych ofert odrzucić po tym jak wklepałem wynagrodzenie do kalkulatorka i wyszło mi że niby koszta takie same jakie dostaje na B2B ale kwota jaką dostanę prawie 50% niższa.

Po pierwsze powinni wywalić drugi próg + likwidacja części socjalu by
@nad__czlowiek: na tym tagu są 2-3 jadowite trolle, które non-stop tylko wypisują bajty UoP-B2B albo hejtują tych, co lubią czasem wyjść z domu i sobie popracować z ludźmi w biurze. Niemal w ogóle nie poruszają innych zagadnień.
Ciekawostką jest, że gdy tylko wchodzi jakiś temat techniczny, to nigdy się nie udzielają, nie mają nic do powiedzenia.
Ty jesteś największym z nich.
@nad__czlowiek: to jest logika wykopków. Nie zrozumiesz tego. Ktoś zarabia dwa razy wiecej na czysto, a oni o urlopach bezpłatnych gadają. Nawet jakby przeleżał dwa miesiące w szpitalu, a potem dwa miesiące na Malediwach to i tak wyjdzie do przodu.
@Romska_Palo_Ul_Laputa: w wielu firmach są widełki wypłat na stanowisku, które nie obowiązują w przypadku b2b więc liczenie różnic w podatkach nie do końca ma sens.

Nie wiem jak kogoś może boleć UOP albo b2b. Skoro ktoś zdecydował się na zmianę formy opodatkowania, to chyba umiał sobie policzyć w Excelu co się bardziej opłaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Moralnym obowiązkiem w Polsce jest unikanie podatków, to fakt. Problem z B2B (a raczej UoP) jest taki że sporo firm szczególnie na wyższe stanowiska liderskie biorą tylko UoP. Musiałem sporo fajnych ofert odrzucić po tym jak wklepałem wynagrodzenie do kalkulatorka i wyszło mi że niby koszta takie same jakie dostaje na B2B ale kwota jaką dostanę prawie 50% niższa.


@Parmenides69: RESPECT mordeczko! Im mniej placonych podatków tym lepiej. Nawet jakby UoP
nad__czlowiek - > Moralnym obowiązkiem w Polsce jest unikanie podatków, to fakt. Prob...

źródło: respect

Pobierz
Ciekawostką jest, że gdy tylko wchodzi jakiś temat techniczny, to nigdy się nie udzielają, nie mają nic do powiedzenia.

Ty jesteś największym z nich.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: chłopie, ale są setki blogów technicznych.

Odpal sobie baeldunga, udemy czy pluralsight

Po pierwsze - wykop to przede wszystkim portal dla patologii, 90% tego portalu opiera się na patostreamach magicalach, famemma, frik fightach, jakieś uga buga meczyki piłki nożnej, F1 czy płytkie gadki o polityce.

Tag
nad_czlowiek - >Ciekawostką jest, że gdy tylko wchodzi jakiś temat techniczny, to nig...

źródło: f99d86f9ba225a51873e0e54cce464e2727ebb44e64869f9fbb1599fdf57deae

Pobierz
@nad__czlowiek: chłopie, nie potrzebuję osobiście Twoich porad (bo jestem pewien, że będą gówniane). Mówię o sytuacji, gdy ktoś przychodzi z pytaniem/problemem i cała tagowa społeczność próbuje mu pomóc, a Ciebie tam jakoś nigdy nie zauważyłem. Ogólnie osiągnąłeś już punkt przegięcia w trollowaniu, muszę wrzucić Cię na czarną listę, bo psujesz tag, jako pierwszą osobę na Wykopie. Pozdrawiam i życzę refleksji nad sobą.