Wpis z mikrobloga

Kościół w Polsce prowadzi

-92 domy dziecka
-15 domów samotnej matki
-27 burs
-378 świetlic terapeutycznych
-30 centrów interwencji kryzysowej
-105 podwórkowych klubów wspólnotowych
-257 ośrodków kolonijnych
-21 telefonów zaufania
-65 funduszy stypendialnych
-61 okien życia
-67 domów ofiar przemocy domowej
-116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego
-108 warsztatów terapii zajęciowej
-18 zakładów aktywności zawodowej
-81 gabinetów rehabilitacyjnych
-16 centrów opieki dziennej
-34 ośrodki wychowawcze

Jestem przeciwny funduszowi kościelnemu jednak,
nie zapominajmy o dobrych stronach kościoła mimo wszystko jest tego dużo nie zapominajmy żadna fundacja, żadna instytucja nie robi tyle.

#kosciol
#katolicyzm
  • 3
  • Odpowiedz
@TROLLO_LOL: A co to ma do funduszu koscielnego?
Poczytaj na co idzie fundusz koscielny.

BTW jakbys mogl placic gowno a nie podatki to tez bys kase mogl przeznaczac na co chcesz.

To co wymieniles kosciol niejako z definicji powinien robic - zadnej laski nie robi.

Inna spraa to jakos tych "uslug". Koscielny telefon zaufania? "dwie zdrowaski i nadstaw drugi policzek"
  • Odpowiedz
  • 2
@gorzki99: Tak wiem idzie to na wypłaty utrzymanie posesji emerytury i wszelkiego rodzaju rzeczy. Jak najbardziej jestem przeciwny jednak ty mówisz że ma z definicji pomagać czy gdziekolwiek jakaś instytucja fundacja która też z założenia ma pomagać coś robi takiego niestety na taką skale nie ma nic takiego.
Mówimy tu dla przykładu żadna feministyczna organizacja nie ma domu matki, domu dziecka, ośrodka pomagającego rodziną patologicznym itd. Jakość usług jako argument czy
  • Odpowiedz
@TROLLO_LOL: Zadna organizacja nie ma takich zwolnien, benefitow i dodatkow jak kosciol. Wiec zadna nie jest w stanie nawet konkurowac z kosciolem jesli chodzi o ilosc pieniedzy jakie dostaje.

Kosciol definiuje sie tym ze pomaga potrzebujacym. Na tym jest zbudowana wiara. A jak to wyglada to inna sprawa.

I tak miras - kosciol jako instytucja to zlo. Patologiczne zlo. Owszem ze zdarzaja sie pojedynczy ksieza czy nawet parafie ktore robia to
  • Odpowiedz