Wpis z mikrobloga

@NapoleonV: zawsze przy takich grafikach (zwłaszcza takich jak tu, że wygląda jak po prostu ładny, prawdziwy krajobraz) zastanawiam się kto i jak wpada na takie pomysły i jak długo się takie coś tworzy, żeby to wyglądało faktycznie dobrze i z otwartymi i przymkniętymi oczami. Ludzki umysł jest niesamowity!
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk:

Specem nie jestem ale w praktyce to chwila roboty dla osoby która pracuje często z retuszem itp, kiedyś sam się bawiłem w podobne rzeczy w sensie jakiejś normalnej a nie głupkowatej grafiki, zakładam że to 30 sekund do jednej minuty"nad tak głupkowatym i banalnym projekem" to praktycznie kilka kliknięć oraz pracy nad "maskami" pomijając czas przygotowania sobie dwóch oryginalnych różnych fotek czy obrazów.

Nawet dla laika który ma bazowe pojęcie
Drake1 - @Krolowa_Nauk:

Specem nie jestem ale w praktyce to chwila roboty dla osoby ...
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk @m_bielawski @darmat91 to tworzy AI. Oczywiście kiedyś ktoś musiał wymyślić, że nałożenie dwóch obrazów daje taki efekt. Powstawały kiedyś takie obrazy/rysunki jako złudzenia optyczne. Było to ręcznie rysowane rysunki, a nie fotorealistyczne obrazy. Ale efekt podobny. Dzięki AI da się w łatwy sposób połączyć (wygenerować) zdjęcia, aby uzyskać taki efekt.

Bardziej fascynujące jest to, że AI to nadal w miarę proste algorytmy i popełniające wiele błędów. Nadal mają problemy z generowaniem
  • Odpowiedz
@Krolowa_Nauk @m_bielawski @darmat91

Ta scena z Monty Pythona o której wspomniałem.

Tylko z AI może nie być happy endu.

Co najśmieszniejsze, jak na ironię: nazwa języka programowania Python powstała od tego filmu Monty Pythona. Właśnie głównie w tym języku programowania pisze się AI. W Monty Python była scena o kawale, który mógł spowodować zagładę ludzkości, a Python może spowodować zagładę ludzkości przez AI.
mk321 - @KrolowaNauk @mbielawski @darmat91 

Ta scena z Monty Pythona o której wspomn...
  • Odpowiedz