Wpis z mikrobloga

Cześć, chce postawić niewielką halę z blachy, kręciłem się trochę po okolicznych firmach i zorientowałem się, że potrzebuję pomocy specjalistów. Pierwsza rzecz, która mnie trochę zmartwiła to cena, od 2018 roku wzrosła dwukrotnie, ale z tym sobie jakoś poradzę. Niestety rozmowy z handlowcami uświadomiły mnie, że bez dobrego prawnika, który zabezpieczy mnie przed błędami w umowie się nie obędzie. Czy znacie jakąś kancelarię, która zajmuję się kompleksową obsługą takich inwestycji? Wstępne wyceny budowy wąchają się od 800 do 950 tys.
#prawo
#kancelaria
#budowa
#budowadomu
#kiciochpyta
  • 13
  • Odpowiedz
Dlaczego masz takie wrażenie?

@mewe: bo to wykop. Tutaj każdy, kto chce przeprowadzić inwestycję większą niż przepchanie kibla wcześniej czy później będzie nazwany złodziejem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@mewe: Generalnie sprawa jest dość prosta. Masz działeczkę która jest twoja. Primo. Secundo. Chcesz postawić hale. Biuro architektoniczne z internetu z gotowym projektem za grosze + projekt konstrukcyjny za psi #!$%@?. To gotowe projekty chodzą za grosze. Adaptacja + wymagana zgoda biura na zmiany, pozwolone (zakładam że podpada). Tu ciągle odpowiadają ludzie którzy ci to sprzedają. Wykonawstwo. Masz projekt - ma być zgodnie z projektem. Wszelkie odstępstwa negocjacja albo kara. Proste
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Trauma_Teddy: Ale nie jest to coś nieosiągalne dla zwykłego człowieka. Tyle kosztuje 50m mieszkanie, a mam nadzieję, że hala będzie miała większy zwrot:)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Fedain: To wszystko wygląda pięknie, ale jeśli firmie która wykonuje hale powinie się noga, to ja jestem stratny. Za dużo się naczytałem żali ludzi w internecie, którzy wpłacili pieniądze, a dziś ani hali ani z znikąd pomocy. A jeśli chodzi o umowy to są tak napisane, że winę za opóźnienia i błędy wykonawcze ponosi halny na Słowacji. Koszt obsługi prawnej i dobrego kierownika budowy jest wart mojego spokojniejszego snu.
  • Odpowiedz
@mewe: Ale sam sobie odpowiedziałeś, bierzesz z miejsca godnego zaufania. Umowa to umowa. To nie jest jakaś abrakadabra, masz jasno postawione warunki wykonania i możesz ogłosić przetarga i sam ustalić kary. Na podstawie projektu wykonawczego wykonać kosztorys. Tu nie ma czarnej magii voo doo. Albo - jesteś na tyle nie kumaty że nie umiesz czytać po polsku, - chcesz kogoś zrobić na hajs za nie wywiązanie się z umowy. Logicznie i
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Fedain: Kolega wybrał najlepiej ocenianą firmę od fotowoltaiki w regionie, montaż trzech instalacji 10 kw w trzech lokalizacjach, trzy zaliczki około 20 tys i umowa, że muszą się wyrobić w ustalonym terminie. Koledze zależało, aby załapać się na stare zasady rozliczeń. Konstrukcja metalowa dotarła po tygodniu na każdy z placów budowy, a sprawa o niewywiązanie się z umowy ciągnie się ponad rok. Firma zamknięta, a kolega został ze stalą na paletach.
  • Odpowiedz
@mewe: Tego typu „firmy” to z dystansem traktuj. Ogarnij architekta który zajmuje się takimi konstrukcjami zawodowo (mogę dać kontakt jeśli z Warszawy) i nie oszczędzaj na projekcie - niech to będzie zrobione porządnie, zgodnie z normami, żeby nie było potem problemów przy ubezpieczeniu towaru itp.

Dalej lecisz z projektu. Jak się boisz że coś nieogarniesz to u architekta wykupujesz nadzór inwestycyjny, żeby wszystko było jak należy.

Halę stawiasz nie z blachy
  • Odpowiedz