Wpis z mikrobloga

Nigdy nie sądziłem że nadejdzie dzień gdzie będę musiał się zastanawiać nad składaniem takiego must have plecaka jeżeli dojdzie do wojny, co polecacie kupić oprócz standardowego szpeja (narzędzia, racje, śpiwór etc.)? Jakie macie podejście do tego co może się stać, szykujecie się czy wyjebka że jak jebnie to jebnie? W jaki sposób się przygotujecie? #wojna #rosja #nato #niebieskiepaski
  • 30
@gordoniss no co sprzęt krótkofalarski to podstawa jeżeli naprawdę chcesz nawiązać łączność w takich nietypowych sytuacjach pooglądaj sobie Adolfa kudlińskiego on tam różne ciekawe historyjki opowiada co robić w różnych sytuacjach ja na twoim miejscu jeżeli tak bardzo byś chciał to sobie wykop jakąś ziemiankę elegancko ocieplić będziesz miał gdzie sobie uciec jeżeli masz kawałek swojego prywatnego lasu będziesz sobie tam mieszkał w tej ziemiance i gitara będzie człowieku tylko tam żeby
@ZielonaOdnowa kurde, poza rzucaniem ci tutaj mainstreamem mam wrażenie ogólne ze robi sie gorąco jak całe państwo sie dyga (Szwecja) i generalnie jak spojrzysz na mapę świata to wszędzie coś się dzieje w co Ameryka jest bardziej bądź mniej zamieszana, uważam że wybuch wojny to bardziej już kwestia czasu niż majaczenie a lepiej być już przygotowanym w razie podjęcia ucieczki na zachód przed frontem
@wash-and-go:

to chyba logiczne że jak robisz jakieś wino czy coś to dolewasz spirytusu


xD co za bzdury ;DD

@gordoniss

dorzucę jeszcze że niedługo mają się odbyć największe „ćwiczenia” od 25 lat w NATO


No i prawidłowo, ja sugeruje wlecieć na Bałtyk taką ilością sprzętu żeby sugerowała że można Petersburg zmieść jedna salwa artylerii, to przypomni ruskim gdzie się kończy ich mir i że nie mają sił na przesunięcie go na
@ZielonaOdnowa chłop nigdy nie robił wina wino człowieku to się robi ze spirytusem takie normalne do picia A ci księża co sobie robią to oni robią akurat bez spirytusu to ma może 12%. Jak powiedz mi w jaki sposób zrobisz dobre wino które ma 60-70% nie dodając spirytusu w jaki sposób jaki
@gordoniss Myślę, że jeśli już chcesz się bawić w bycie preppersem to przede wszystkim potrzebny ci plan oraz pewne umiejętności. Załóżmy np. że jebnie to co wtedy chcesz zrobić? Uciec do lasu? Bez osiągnięcia wysokiej sprawności w survivalu to w w takim polskim lesie w styczniu nawet z plecakiem długo nie pociągniesz