Wpis z mikrobloga

#przegryw #przegrywpo30tce #psychologia #psychoterapia
Żeby coś zmienić w swoim życiu chodzę do psychologa. Bałem się na kogo trafię, ale wydaję mi się, że ma normalny charakter. Jednak byłem 6 razy i nie usłyszałem nic poza tym, żebym wychodził na spacery, zapewnił sobie dostęp do światła dziennego i czasem poszedł na siłownię XD.
Takie porady to normictwo bez dyplomu psychologii całe życie udziela, no nic na razie będę chodził, bo nie płacę.
  • 17
  • Odpowiedz
Takie porady to normictwo całe życie udziela, no nic na razie będę chodził, bo nie płacę.


@straggler2: jak za darmo to spoko, a o czym tam rozmawiacie - czy on Ci tak realnie powiedział coś czego sam nie wiedziałeś - albo dał jakąś poradę która może Ci pomóc faktycznie?
  • Odpowiedz
@straggler2: ale z tym wychodzeniem na słońce to serio działa.
Vitamina D poprawia nastrój, jakieś tam ma właściwości że po prostu czujesz się lepiej, do tego co najważniejsze- patrzenie w słońce daje ci hunter eyes, co było badanie przez mogging school.
spacery to samo.
siłownia też pomaga.

wiesz jak jest? jest tak że dobry terapeuta sam czasem chodzi do terapeuty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 10
@Dietetyq: Nie, mówiła, żebym z ojcem o samochodach pogadał, że doba ma 24 h i 8h przeznaczamy na sen, 8 h na pracę i pozostałe 8h trzeba jakoś wypełnić, a nie tylko komputer i bierność. Nic nowego się nie dowiedziałem.
  • Odpowiedz
@straggler2: To są autentycznie moje przemyślenia co do psychologa. W sensie według mnie sam jestem sobie w stanie wykminić, co jest ze mną nie tak i czego mi brakuje, co robię źle, a co robię dobrze. Może gdybym zastosował się do tego wszystkiego i po kolei ponaprawiał te braki, które sam widzę, i dalej byłoby źle, to wtedy poszedłbym szukać pomocy dalej. Ale tak? Przecież większość ludzi jest samoświadomych.
  • Odpowiedz
@straggler2 ale przecież wszystko poprawnie. Czego ty oczekujesz? Że ci liczby Lotto na przyszły tydzień poda czy na sesji będzie ruchanie co tydzień czy jak? Albo załatwi ci pracę w spółce skarbu państwa i nie będziesz musiał nawet przychodzić tylko wypłata wpadnie co tydzień. Albo roczny zapas parówek i PlayStation 5 do kompletu xd

Przecież jej porady są poprawne i skuteczne. Ale z takim podejściem jak Twoje to faktycznie o kant dupy
  • Odpowiedz
@Notes: To, że te porady nie poruszają sedna problemu w żadnym stopniu. Będzie chodził w słońcu, będzie ćwiczył na siłowni i nic to nie zmieni, bo coś sprawiło, że nie ma na to ochoty. Może się do tego zmusić... Takie zmuszanie nie poprawi jego sytuacji ani podejścia do świata.

Ale z takim podejściem jak Twoje to faktycznie o kant dupy roztrzasc.

On tam poszedł leczyć swoje podejście do świata, a ty
  • Odpowiedz
@Nemayu masz jakąś odpowiedź na ten twój wysryw czy napisałeś tak tylko bo tak ci wmówili w podręczniku dla przegrywow?

Jak wyżej już ktoś wspomniał… słońce to witamina D
Sport to wystrzały dopaminy. Przy okazji polepszasz kondycję. Spacerując wietrzysz otępiały od internetu mózg. Idąc na kurs tańca poznajesz ludzi i możesz nawiązać relacje które również poprawiają nastrój…
Wasze samopoczucie czyli „problem” o którym tak się rozpisałeś to chemia w twoim organizmie. A
  • Odpowiedz
@straggler2:

In conclusion, a sedentary lifestyle and lack of physical activity are major factors involved in depression. Physical activity and sport, with their global accessibility, significant and clinically meaningful efficacy as well as virtual absence of adverse effects, offer a promising, evidence-based option for the prevention and treatment of depression. Any increase in physical activity should therefore be encouraged by health practitioners in order to improve mental health.


https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10033769/

zamiast wydawać
  • Odpowiedz
żebym wychodził na spacery, zapewnił sobie dostęp do światła dziennego i czasem poszedł na siłownię XD.


@straggler2: prawdziwy przegryw nigdy by czegoś takiego nie zrobił, zaraz zaczną szeptać żeś oski
siedź w piwnicy i narzekaj dalej
  • Odpowiedz
@straggler2: może jest słaby, a może nie jest to etap na jakieś magiczne porady albo ich nie dostrzegasz, bo chcesz jakichś bardzo konkretnych rzeczy, a chodzi o to żebyś się wygadał, a on w trakcie rozmowy lekko cię nakierowywał na odkrywanie jakichś rzeczy o sobie, wyciąganie samodzielnie wniosków? Najwyżej zmień terapeutę, a jak dalej będziesz niezadowolony to pomyśl, że moze masz niewlasciwe nastawienie
  • Odpowiedz
  • 2
@Notes: Tak, najbardziej to na ruchanie podczas sesji liczyłem. Sprułeś się do mnie, a w błędzie jesteś. Na spacery to często chodziłem latem nawet kilkunastokilometrowe, na siłownię też chodziłem, wprawdzie nie długo, a dostęp do światła słonecznego w pokoju jak mam sobie poprawić?
@Tryt_on Tak, patrz wyżej
  • Odpowiedz