Wpis z mikrobloga

porozmawiamy za 25k km ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kinasato: 3gen kręcone na 4xx km przez ABT wytrzymało na torze 200k km. Niestety ktoś chciał podkręcić i Coobcio musiał naprawiać :(
  • Odpowiedz
@skate1: inne pytanie po co komu aż 450KM i skracanie żywotności silnika.
Ile to auto waży 1500-1700kg? nie trzeba aż takiej mocy.
Myślę że ze 400nm i 200KM to jest maks co potrzeba, wyprzedzisz wszystko i zrobisz to szybko, i wyprzedzasz kiedy chcesz, reszta to przerost formy nad treścią chyba że ktoś jeździ zawodowo po torze i się ściga.

Ja to lubię silniki które nie są wysilone, jeździ to nieskończoność.

Zawsze
  • Odpowiedz
obcinałem napięcie na cpu do czasu aż będzie niestabilny i zostawiałem na ostatniej stabilnej wartości. W ten sposób miał dużo niższe temp zachowując swoją wydajność no i wydłużona żywotność.


@r5678: dawno nie czytałem takich głupot.

Przecież poprzez undervolting obcinasz mu wydajność. Popularne dzisiaj np. przy acerach nitro, bo nie wpada w throttling.

Ja to lubię silniki które nie są wysilone, jeździ to nieskończoność.


@r5678: a ja lubię wysilone. 140km z
  • Odpowiedz
Myślę że ze 400nm i 200KM to jest maks co potrzeba, wyprzedzisz wszystko i zrobisz to szybko, i wyprzedzasz kiedy chcesz, reszta to przerost formy nad treścią chyba że ktoś jeździ zawodowo po torze i się ściga.


@r5678: i do tego się odniosę. Za mało. Pasek b6 200km chip szału nie ma, a momentu lekko ponad 400. S3 225km również nie ma szału. Przystępne jest około 0.15km na tonę. Wtedy jest
  • Odpowiedz
@r5678: to CPU w PC działa inaczej niż w laptopie? A po za tym, throttling wprowadzono w okolicach 2000 roku. Robiłeś to na amidze?
  • Odpowiedz
3gen kręcone na 4xx km przez ABT wytrzymało na torze 200k km


@GeDox: ABT to profesjonalny tuner i pewnie nie skończyło się na samym chiptuningu. Takie podkrecenia na tor się nie sprawdzają, bo agresywny chiptuning przegrzewa silnik i jak pojedziesz dłużej na pełnej mocy to zaraz ci ją auto obetnie

no właśnie zastanawiam się czy jest sens kręcić 2.0tfsi 252km seria na 310-320km. Co sądzisz?


@walokid: Raczej bezpiecznie. Pytanie czy
  • Odpowiedz