Wpis z mikrobloga

Jakbym chciał #!$%@?ć gdzieś w góry, popracować zdalnie z jakiejś leśniczówki czy domku przez miesiąc, to orientuje się ktoś ile by to mogło kosztować? Jeśli ktoś uskuteczniał takie coś, napiszcie proszę jakie tipy mielibyście. Z mojej strony o czym pomyślałem to sprawdzenie pokrycia internetu na mapce u operatora sieci
Jakby ktoś chciałby się przyłączyć to pisać XD
#pytanie #pracazdalna #gory #programowanie dla zasięgu
  • 11
@interpenetrate: gory górom nierówne. zasięg raczej lepiej sprawdzić po BTSach, bo może się okazać, że wg operatora tam jest lte, a na miejscu dziura w zasiegu i 1mbps. kwestia opłat za domek również jest różna. popatrzyłbym na Airbnb. Widziałem, że dla miesięcznych najmów maja fajne promocje.
@interpenetrate: ale jeśli chodzi o stabilny poważny internet np do videorozmów to w ogóle nie polegaj na mapach zasięgu. W górach nie ma żadnych reguł. Możesz mieć full zasięg na szczycie a prędkości liczone w kilobajtach/s. Chodzi o interferencje, nadajniki się nawzajem zakłócają. Trzeba by wcześniej sprawdzić działanie różnych sieci na miejscu a najlepiej mieć antenę zewnętrzną skierowaną w konkretny BTS.
Na slowhop.com możesz sobie zastosować filtr z prędkością internetu na miejscu. Często bywa tak, że na głębokiej wsi będziesz miał światłowód, bo z Unii gmina dofinansowanie dostała. Kumpel ma 100-letnią chatę na Podkarpaciu i internet lepszy niż ja w Krakowie :)

Pracowałem z gór i znad morza kilka razy, szczególnej filozofii nie ma. Weź sobie kubek ulubiony do kawy/herbaty, żebyś się nie wkurzał, że ze szklanki musisz pić. No i zastanów się