Wpis z mikrobloga

Wykopek: NIE STAĆ CIĘ NA MIESZKANIE? I BARDZO DOBRZE, TAK DZIAŁA WOLNY RYNEK LEWAKU! WIDOCZNIE JESTEŚ NIEZARADNYM DEBILEM. TAK ZAWSZE BYŁO, JEST I BĘDZIE!

Rzeczywistość, rok 1988:
Ooo, ma Pan IQ 85? Nie ma problemu. Ale jak już będzie Pan dozorcą to musi mieć Pan blisko do roboty! Proszę, tutaj klucze do mieszkania na parterze.

#takaprawda #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci
  • 42
@GOHAN: narzekac bez sensu ze ktos kiedys mial lepiej moze i tak, ale wez pod uwage ze spora czesc z tych co mieszkania podostawala za darmo albo za wykup w wysokosci 21,37 teraz terroryzuje swoje latorosle pytaniami jakim cudem w wieku 25 lat nie stac ich na 2 pokoje w warszawie za 800k XD
Gdzie takie mieszkanko powinno być dostępne dla byle excelowca zaraz po studiach a koło trzydziestki jako para dom albo mieszkanie 70-80 m z trzema sypialniami i salonem.


@ZielonaOdnowa: Nie zagalopowales sie nieco? :) 3 sypialnie i salon to 4 pomieszczanie, nawet jak salon polaczony z kuchnia to jest to bardzo duzo i nigdy ludzie nie zyli w tak dobrych warunkach [pomijam wyjatki typu szlachcice itd]. Nie ma nawet na rynku odpowiedniej
@DryfWiatrowZachodnich:

3 sypialnie i salon to 4 pomieszczanie, nawet jak salon polaczony z kuchnia to jest to bardzo duzo i nigdy ludzie nie zyli w tak dobrych warunkach [pomijam wyjatki typu szlachcice itd]. Nie ma nawet na rynku odpowiedniej oferty.


No ja tak mieszkam, na wsi to standard, a jeszcze mam adaptacje poddasza w planie na przyszłe 5-7 lat. To my na wsi wszyscy szlachcice? xD
@ZielonaOdnowa: no ale wiesz, mieszkania a wlasciwie domy na wsi bardzo zawyzaja srednia ilosc pokoi i metrow na osobe. Ja patrze z perspektywy miejskiej, bloki - bardzo rzadko mozna spotkac 4 pokojowe mieszkanie. 3 to juz duzo, wiekszosc to raczej 2.

A z jakiegos powodu ludzie do miast ciagna, nie kazdy chce i moze mieszkac na wsi
@ZielonaOdnowa: troche tak, ale takie sa realia i nie bardzo mozna to przeskoczyc.

A to co piszesz o pokojach to z tego co pamietam pasuje do normy ile pokoi trzeba aby mieszkanie nie bylo przeludnione. Para to salon [moze byc z kuchnia] + sypialnia, kazdy kolejny bombelek [byly tu jakies ograniczenia ze jak szkraby male i tej samej plci moga razem w pokoju, ale to pomine] to jeden wiecej pokoj, wiec