Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki od #factorio czy robić rafinerię i kraking na beczkach, czy kombinować z rurami. Cel przerabianie ropy na poziomie 200k/min. Obecnie mam ~90k/min i średnio to już działa.

Robić na beczkach?

  • Rób 22.7% (10)
  • Nie rób 77.3% (34)

Oddanych głosów: 44

  • 8
  • Odpowiedz
@koziolek666: jak masz problem z throughputem rur to albo pompy albo zrób sobie blok end to end który nie przekroczy capacity rur i jak potrzebujesz więcej to po prostu postaw kolejny blok.
Generalnie nieskończona nitka rafinerii (ani niczego innego) nie jest dobrym pomysłem.
  • Odpowiedz
Taka ciekawostka, beczki zostały dodane z tego co czytałem przed rurami do gry jako sposób na radzenie sobie z pływami i nie zostały usunięte ze względu na kompatybilność wsteczna

Osobiście w podstawce znam tylko jeden przypadek gdy do czegokolwiek się przydają, mianowicie czasami tak jest wygodniej przenieść odrobine ciężkiej ropy aby zainicjować proces zamiany węgla w ropę
  • Odpowiedz
@koziolek666 kiedyś 4 reaktorową elektrownie atomową zasilałem beczkami w robotach.
Dobrze było? Ani troche xD

Chociaż tego nigdy nie policzyłem, tak ilość robotów które latały, i assamblerery z masą modułów, mogły zużywać więcej prądu niż ten cały blok produkuje.

Generalnie, niepolecam beczek do czegokolwiek co wymaga jakiś throughput
  • Odpowiedz
@koziolek666: Rafinerie tylko na rurach, przecież żeby to upchać koło siebie to tam musisz i tak zrobić chińskie zero z tymi rurami, a ty chcesz jeszcze dorzucić taśmociągi i podajniki xD
Ja mam tak, ale tutaj to akurat kilkukrotnie zmieniałem koncepcję (pierwsze bazy i spaghetti najlepsze a nie jakieś ekselowe gridgówna :D)
tellet - @koziolek666: Rafinerie tylko na rurach, przecież żeby to upchać koło siebie...

źródło: Capture

Pobierz
  • Odpowiedz