Wpis z mikrobloga

Jak wiecie mam jakąś taka intuicje/ nutkę co do kierunku w jakim zmierzamy ( udowodniłem to dziesiątki razy)

Tak tylko przypomnę,bo ostatnio mówiłem,aby sie zastanowić nad tym tematem

28.11.2023 napisałem ten post
https://wykop.pl/wpis/73850535/sadze-ze-jest-to-dobry-plan-na-skup-akcji-pod-long 6.68 -7.35 ( 3 dni temu 10.54 !!!!)

Panowie,to jest akcja długoterminowa - zbieramy systematycznie akcje spółek z tego sektoru !!!! To jest przyszłość,trzeba być totalnym ignorantem aby nie zobaczyć tego iż rolnictwo jest z premedytacja niszczone tu chodzi o totalny monopol na to co wkładamy do buzi ( a nie jakieś fanaberie typy ekologiczne jedzenie od lokalnego farmera,uważam że to będzie reliktem przeszłości)

Uważam że da ładnie zarobić to jest tylko kwestia czasu ąż któregoś dnia zacznie się rakieta ( ostatnio dało zarobić kilkadziesiąt procent,ale to jest tylko namiastka ) ładną cofke zaliczyło także można śmiało powolutku dokładać

Oczywiście tylko głośno myśle

#gielda #ekonomia #jedzenie #polityka
  • 4
@Questorius: Też się na beyond meat zastanawiałem, ale nie przyjęło to się jeszcze i przez najbliższy rok zamordyzm żywieniowy będzie spokojny w USA, bo idą wybory, więc można spokojnie się wstrzymać.
Z żywieniówki za to poszła Astarta - holding trzymający Ukraińskie rolnictwo. Pięknie finansowo na papierze wygląda, nie zapowiada się większa wygrana Rosji i mam nadzieję nie zostać zkernelowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już dzisiaj mogę to powiedzieć i zobaczymy jak się zestarzeje
Takie mięso będzie sprzedawane w Mcdonalds,to jest tylko kwestia czasu - a cena jest bardzo kusząca, z tym sektorem nie ma prawa się nic złego wydarzyć,bo nie po to niszczą rolnictwo,aby z tego zrezygnować za daleko to już zaszło,tym bardzie że chodzi o potężne pieniądze

Ja od ukr trzymam się z daleka :) tam się wszystko może wydarzyć
@Questorius: rzadko się czepiam, ale Twoje „głośne myślenie” i sposób w który piszesz swoje posty, gdzie poświadczasz o swojej wybitnej intuicji może być dla kogoś szkodliwe. Ton wypowiedzi wskazuje, że nie da się na tym stracić i mniej świadoma osoba może się na to nabrać. O ile Twoje długoterminowe przeczucia mogą być poprawne to spółki w które inwestujesz mogą do tego czasu nie dotrwać. A tu widzę znaczne ryzyko. Piszesz o
@Zawi163:
Masz jak najbardziej racje
Ale jesteśmy na ryzykownym rynku i każdy powinien sobie zdawać z tego sprawę
Jeśli chodzi o BYND to nie widzę żadnych przeszkód,aby dobierać na longterm- mimo że jest nierentowna (póki co)

Mówisz o fundamentach,ale z innej strony jest masa spółek które maja gorsze wyniki niż wcześniej a mimo to cena jest bardzo zawyżona np,apple ( pisałem do takiego hejtera na tagu,że apple short i weszło )