Wpis z mikrobloga

  • 0
@Bad_Wolf: wiesz może czy Dahua albo Hikvision ma coś takiego w ofercie? Chce go zintegrować z Home Assistant, a te dwie firmy podobno są najmniej problematyczne. I może głupie pytanie... Czym się różni skrętka od takiego przewodu 10-cio żylowego?
Szym3kSzym3k - @Bad_Wolf: wiesz może czy Dahua albo Hikvision ma coś takiego w oferci...

źródło: 1000005177

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: podlinkowalbys mi taki model? Sam nie do konta to ogarniam.

Czy w teorii że takiego kabla domofonkwego mogę zrobić skrętkę? I jeżeli domofon będzie zasilany z gniazdka to powinno to śmigać?
  • Odpowiedz
Czy istnieje coś takiego jak wideodomofon IP zasilany 4 żyłami?


@Szym3kSzym3k: Tak, a w zasadzie 2ma żyłami (dwie pozostałe - przydadza się do zasilania elektro-zamka, bo przeważnie z tym problem wprost z domofonu). Np dahua ma fajnie zrobione "przesyłamy lan ethernet oraz zasilanie" po 2 drutach (od "interfejsu" specjalnego "switcha", do urządzeń zgodnych czyli domofonów z kamerkami, i domowych wyswietlaczy do nich, itp) w zasadzie dowolnych drutów, bo działa na domofonowych
  • Odpowiedz
@Szym3kSzym3k: domofonowe powinny mieć 0.5mm2. Teoretycznie. W praktyce często to jest 0.5 ale stalowy drut miedziowany, a nie miedziany, to pewna różnica w przewodności. Ale też działa dobrze.

Ostatnio to brałem: https://allegro.pl/oferta/wideodomofon-ip-zestaw-1-rodzinny-2-zylowy-full-hd-dahua-14706863302 za 799zł komplet (rewelacyjna cena, wg mnie) i działa sobie fajnie po 2 drutach bylejakich (testowałem na 30m pomarańczowego przedłużacza ogrodowego ;) ), jak i po zwykłym eth cat5 poe (czyli jak każda kamerka ip, itp).

Ten biały "switch"
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: dzięki za pomoc, rozjaśniła mi dużo. Niestety chyba będę musiał zrezygnować z moich planów ponieważ tam gdzie jest obecny domofon nie mam gniazdka z internetem. Z drugiej strony mógłbym dać repeater i pociągnąć kabel z internetem, ale też nie mam gdzie schować tego białego switcha. U mnie potrzebny byłby monitor, który jest zasilany z gniazdka, z internetem łączy się przez wifi, a komunikacja ze stacją bramowa jest po zwykłym kablu
  • Odpowiedz