Wpis z mikrobloga

dzisiaj czytałem artykuł na Onet w którym pisali o zmianach dla honorowych dawców krwi. Taka odznaka ma przysługiwać mężczyzną dopiero po oddaniu 50 l krwi lub jej składników ????. Kobiety po 35l. Chyba już się nie dorobię ????


@Bezimon: nawet gdyby tak zrobili to nie zmienia nic w kwestii benefitów bo te i tak dostajesz już po 6 litrach.
@ryszard_ochodzki83 mnie też trochę boli fakt że osoby oddające płytki albo osocze są w pewien sposób uprzywilejowane. Ja mając krew 0rh- specjalnie oddaję tylko ją jako krew pełną z powodu jej właściwości i ciągłych niedoborów, a mimo to przelicznik jest taki sam jak dla innych grup. Jest to trochę nie fair. Wiadomo nadmiar osocza czy płytek można sprzedać do DE, ale jednak krew oddaje się rzadziej.
@ryszard_ochodzki83: spoko, mnie to nie jara. Wziąłem tylko pierwsze dwie chyba żeby mieć legitymację w razie czego plus darmową komunikację, na resztę mi się nie chce bawić.

Uważam, że jak już to tytułują tak poważnie i wręczają z honorami to powinni sami z inicjatywą do krwiodawców wychodzić, a nie, że ja mam jeszcze o to wnioskować. xD
@ryszard_ochodzki83 w Gdańsku nie musisz. Dostajesz zaświadczenie o ilości oddanej krwi i maszerujesz do PCK. A tam zazwyczaj od ręki dostajesz odznakę i legitkę.
W przypadku ZDZN sami wysyłają zawiadomienie i czekasz na info kiedy jest wręczenie odznaki
@Maglite u mnie było wg procedury, OT podlegajacy pod gdańsk.

Wniosek może złożyć:

dyrektor centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa lub
ogólnopolskie stowarzyszenie honorowych dawców krwi.
Uwaga! Wniosek złożony bezpośrednio przez osobę, której dotyczy nie będzie rozpatrywany (jako niezgodny z ustawą o publicznej służbie krwi).