Wpis z mikrobloga

  • 7
@Durisil: Jakikolwiek wychodzenie na wsi ma sens jedynie w okresie wiosenno-letnim. Jesienią i zimą to jest albo błoto albo śnieg więc się odechciewa chłopu na sam widok.
  • Odpowiedz
  • 7
@maciss: Stare baby się znają. Niestety wieś się mocno zmieniła w ostatnich latach i teraz każdy się od każdego odgradza i jeszcze psami szczują.
  • Odpowiedz
@Larsberg: @Durisil @who_cares2 Dlatego kraje śródziemnomorskie rządzą. Piękna przyroda, po wsiach też można pochodzić, miasteczka stworzone do chodzenia zawsze z dużym zabytkowym rynkiem pełnym knajp.
Jak tam mieszkałem co drugi dzień robiłem kilka kilometrów spaceru. A teraz? Od trzech dni nie wychodziłem z domu. A jak wychodzę to do samochodu i na zakupy.
  • Odpowiedz
@dawid-hopek: to już nie te czasy że sa ławki i lokalni żule z którymi można pogadać. sklepy małe całkowicie poumierały na wsiach i zazwyczaj trzeba minimum 10km dymać do jakiejś wiekszej aglomeracji. współczesna wieś to jest tylko i wyłącznie przechowalnia pracowników z miasta i niczego więcej nie ma chyba że potrzebujesz mechanika. mechaników na wsi zawsze jest minimum pięciu w każdej wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ktoś
  • Odpowiedz
@Larsberg: wy się wszyscy w jakichś #!$%@? tych wsiach porodziliście. Ja do powiatowego mam z 25km, do wojewódzkiego dobrze ponad 80km a nie zamieniłbym tej dziury na żadne inne miejsce na świecie xd
  • Odpowiedz
  • 17
@cumbrain: Wreszcie ktoś kto ma pojęcie o tym jak to obecnie wygląda. Kiedyś ludzie na wsi byli towarzyscy i spędzali razem czas ale od kiedy weszła technologia komputerowa wszycy siedzą ogrodzeni i pozamykani w domach dlatego wieś wydaje się totalnie pusta na pierwszy rzut oka.
  • Odpowiedz