Wpis z mikrobloga

Mirki głupie pytanie, jaka temperatura panuje za piekarnikiem? Piekarnik będę miał w nieco innej lokalizacji niż planowałem pierwotnie i mam puszkę dla piekarnika i mikrofali bezpośrednio za nim

I teraz opcje mam 2 albo montuję tam, albo rozkuwam tynk na wysokości szuflad i tam robię puszkę, wolałbym opcje oczywiście pierwszą, ale nie mam pojęcia jakie temperatury są za piekarnikiem i czy istnieje ryzyko stopienia kabli.

#elektryka #budownictwo #budowadomu
lobo - Mirki głupie pytanie, jaka temperatura panuje za piekarnikiem? Piekarnik będę ...

źródło: 20231128_143148 (1)

Pobierz
  • 36
czy istnieje ryzyko stopienia kabli.


@lobo: do momentu stopienia się izolacja z gumy wytrzyma 60 stopni, z polwinitu (PVC) 70, z polietylenu sieciowanego (XLPE) albo gumy etylenowo-propylenowej to już próg 90 stopni i to dla temperatury otoczenia 25 stopni Celsjusza. Większe znaczenie będzie mieć już oddziaływanie cieplne żył na siebie nawzajem ale tam takich natężeń nie będzie xd nie ma sie czym przejmować. Ja to bym na twoim miejscu przeglądał w
@muadzik: Jasne każdy lubi co innego mi się akurat to podobało i tak glazurnik mi niestety #!$%@?ł ten pasek bo zamiast sobie odjąć dodał :), ale cóż tam dam listwę maskującą

@Wychwalany Jak do niego podepnę to przecież nie będę piekarnika i mikrofali odpinał aż do jakiejś awarii (szczególnie, że piekarnik ma swój obwód, a mikrofala dzieli ze zmywarką)

@muadzik:

no paskudnie to wygląd. Nie dość, że pomieszanie stylów, to
@el3m: Jak mówisz o tych 3 to oświetlenie w kuchni + światło nad stołem w jadalni (taśma led pod szafkami, punkty świetlne nad kuchnią, lampa nad wyspą, lampa nad zlewem, lampa nad stołem między salonem a kuchnią ona ma 2 obwody)
@el3m: To podwójne to włączniki świateł na salon (taśma led pod sufitem, punkty świetlne i lampa z dwoma obwodami), te potrójne poziome to 2 włączniki do rolet i gniazdko