Wpis z mikrobloga

Czy normikom nie jest już potrzebny komputer, tylko do wszystkiego wystarczy smartfon + salon z TV? Do przeglądania Internetu większość używa już tylko telefonów, FB i inne media społecznościowe to 98% smartfony, no i tego nie rozumiem, jak można się męczyć na tak małym ekranie i użerać się z klawiaturą dotykową. W mieszkaniach na wynajem nie ma miejsca na komputer, nie ma żadnego biurka, aranżacja nie przewiduje kąta do pracy zdalnej ani do rozrywki przed kompem, co mnie mocno zdziwiło, tak jakby każdy po przyjściu z pracy zwalał się na kanapę i oglądał TV / Netfliksa, a przed snem winko w barze. Może projektowane mieszkań tylko pod konsumpcję jest przyczyną odejścia od komputerów stacjonarnych i laptopów? A zawodowi gracze to oskarki, co mają domy?

Wymieńcie mi kilka powodów, dlaczego tak się dzieje, że komputery odchodzą do lamusa.

#przegryw #przemyslenia
  • 16
Wymieńcie mi kilka powodów, dlaczego tak się dzieje, że komputery odchodzą do lamusa


@SendMeAnAngel: strony które przeglądają normiki zazwyczaj mają jakieś apki dedykowane na smartfona oraz mają #!$%@? w to jak na kompie się przegląda, smartfon w zupełności wystarcza ich potrzebom i są do niego przyzwyczajeni, nie trzeba odpalać i siadać przed kompa żeby coś na necie sprawdzić itp, pewnie kilka powodow by się jeszcze znalazło

W sumie spoko, niedługo biegła
@SendMeAnAngel: do pracy na pewno jest potrzebny. Nawet jeśli nie potrzebują kompa do pracy w domu to jednak dobrze mieć tego lapota do artykułów naukowych. Przecież na telefonie to zajmuje kupę pamięci. Tam z doskoku można coś przeczytać ale generalnie lepiej to zbierać na dysku.
PC - producenci sprzętu sami bata na siebie nakręcili. Dawniej 8800gt za 800zł to był sztos imax detale. Teraz by pograć coś w fajnych detalach 5k za kartę x D a gdzie reszta sprzętu. Coraz więcej ludzisk ma to w piździe.
Xbox + gejpas albo konsola i parę gierek wystarczą. 0 pierdzielnia ot siadasz i grasz ( czasem tylko40Gb aktualizacja xD).

Ja tam wolę mimo wsio PC ale rozumiem drugą stronę.

Społeczeństwo