Wpis z mikrobloga

Panowie takie pytanie, kupiłem Wrist Wraps (wrist bandy) i dziś był pierwszy użytek.
Prześledziłem sporo filmików z "poprawnym" używaniem, w szczególności ten filmik od Wodyna i wydaje mi sie, że zakładałem je dobrze.

Ale do meritum.

Czy możliwym jest, że dzięki tym wrist wrapsom( wrist bandom) jestem w stanie wyciskać większy ciężar automatycznie?
Generalnie jestem już na końcówce redukcji ~1800 kcal, więc wątpie, że to nagły przypływ siły/lepszy dzień.
Ciężar +2,5kg na hantlach przy tak samo wykonywanych powtórzeniach. A w przypadku +5kg, 1 powtórzenie mniej.

#mikrokoksy #silownia
  • 9
@Estetykatopodstawa:

Czy możliwym jest, że dzięki tym wrist wrapsom( wrist bandom) jestem w stanie wyciskać większy ciężar automatycznie?

nie wiem, jak to dziala u innych, ale u mnie usztywniacze na nadgarstki zdecydowanie zwiekszaja wyniki, w koncu masz o wiele wieksza stabilizacje w nadgarstkach. wiec na chlopski rozum, wedlug mnie - tak, zwiekszaja wyniki. mialem na nich wieksze wyniki, jak mialem slabe nadgarstki, a po kilku latach cwiczen, mimo o wiele silniejszych
@Estetykatopodstawa: Przecież nadgarstek przy wyciskaniu hantelkami to najwęższe gardło w tym ćwiczeniu. Sam poniekąd odpuściłem sobie siłownię przez przeczucie graniczące z pewnością, że to nie ciężar, ale słabe nadgarstki hamują mój progres w wyciskaniu skosem hantlami