Wpis z mikrobloga

Finalnie moje zabawy z własnym Ont zamiat sprzętu operatora (Netia) skończyły się banem :)
Nie mogę używać swojej wkładki sfp czy swojego ont z portem Ethernet 2.5gbps
Netia zaproponowała wymianę Ont combo z WiFi i VoIP na wersje z jednym portem Ethernet 1gb

Ciekawy kejs bo zainteresowanie własnym urządzeniem, (które do tego może wysycić łącze w ofercie 2gbpa) jest duże . Regulamin netii nic nie mówi o banie, blokadzie czy zakazie używania swoich urządzeń, a przynajmniej ja nie znalazłem takich zapisów.

Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie ?

#netia #orange #upc #siecikomputerowe #internet
Pan_Slon - Finalnie moje zabawy z własnym Ont zamiat sprzętu operatora (Netia) skończ...

źródło: IMG_6881

Pobierz
  • 38
  • 0
@wypokowy_expert: tak ale tylko przy usłudze do 1000mbps, wyzsza oferta to combo z automatu a aktualnie nie ma mozliwosci udawać combo...choć kto wie, może Pan Marcin z Leolabs powie "taaak, zobaczymy" ;)))
@Pan_Slon śledzę te wpisy bo mnie to bardzo zainteresowało. Dobra robota z próbami! Wkurza mnie jak isp wymagają własnego routera. Ciekawe czy z upc/Play by się udało? Oni chyba są najbardziej upośledzeni.
Finalnie moje zabawy z własnym Ont zamiat sprzętu operatora (Netia) skończyły się banem :)


@Pan_Slon: nie odmówię sobie przyjemności napisania tego: A MÓWIŁEM! :D

Jakie wy macie doświadczenia w tym temacie ?


@Pan_Slon: mam niejakie doświadczenia jako wsparcie techniczne producenta takich urządzeń, awarie u ISP, gdzie leży albo się krzaczy cały PON a nikt nie wie dlaczego, powiedzmy, że się zdarzają. I jeśli podstawowa metoda naprawcza, czyli wymień SFP, zresetuj
@Pan_Slon: No i to jest to o czym mówiłem. Wychwycenie takiego "lewego" urządzenia nie jest problemem dla operatora - nie będzie się zgadzać OMCI.

Stosowanie kar dla użytkownika indywidualnego nie jest oczywiście abuzywne. W regulaminie masz coś takiego jak "integralność sieci" - zachowanie integralności to również urządzenie końcowe abonenta które stanowi zakończenie sieci - urządzenie demarkacyjne operatora. Kara nie jest wymieniana z nazwy - ale operator moze wypowiedzieć umowę w trybie
  • 0
@brokenik: pokaż punkt regulaminu , “zapewne” to Twój wymysł w tym przypadku.
Wygląda na to że żyjesz latami 90 w kwesti prawa, tekst o integralności jest z dupy, udowodnij coś takiego w sądzie, powodzenia :)
  • 0
@brokenik: tu masz cos nt kar umownych i netii ale tyczy się to wszystkich, ogólnie bonifikata musi być adekwatna a nie z dupy, naliczanie ulugi/kary musi być proporcjonalne. To co podałeś jako przykład jest z kosmosu czyli abuzywne bo bazuje na nieokreślonych przesłankach. Jako ktoś ze środowiska operatorskiego powinieneś mieć szersze rozeznane ;) https://decyzje.uokik.gov.pl/bp/dec_prez.nsf/0/B0B3F1FC961AC77DC125899D003C0CB0/$file/Netia%20decyzja%20karowa_18.04.2023%20r._wersja%20jawna.pdf
  • 0
Muszę Cię zmartwic. Nikt już Ci nie da publicznego adresu z dużych operatorów.


@brokenik: netia daje, inni operatorzy też ale nie jest to oczywiste, moze byc dodatkowe płatne