Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie mam dwa pytania

1. Jak wytrzymałe są spoiny wykonane lutowaniem twardym w stali czarnej?
2. Czy taka giętarka ma sens? Chciałbym mieć coś do drobnych prac przy #motocykle typu dźwignia hamulca, ale i przy takim większym projekcie, gdzie będę miał rurki 40 mm na 2-2.5

https://allegro.pl/oferta/kraft-dele-kd338-gietarka-do-rur-12t-14962102935?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=test&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17967348164&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA44OtBhAOEiwAj4gpOWK0clHHQaJaksqtNQCCOffZmVCxlmxFdKmQTXt5HTyNumzitLmqIBoC8NkQAvD_BwE
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Zielony34 że nie umiem spawać i niekoniecznie chcę się uczyć, więc wolę się pobawić palnikiem i polutować stal na twardo

Chyba że pytasz, co to w ogóle jest
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: Tylko że 99% tego to są ramy na mufach więc wystarczy trochę sreberka żeby się nie ruszało, mufa wytrzymie wszystko. Lutowanie na sam fosforo-brąz albo mosiądz nie ma sensu innego niż pod zrobienie fotek.
  • Odpowiedz
@proweniencja: wiem. Ale spoko typ jest bezpieczny bo i tak nic nie da rady zlutować tym palniczkiem

że nie umiem spawać i niekoniecznie chcę się uczyć, więc wolę się pobawić palnikiem i polutować stal na twardo


@WolvvloW: przecież lutować też byś się musiał nauczyć, a zrobienie dobrego połączenia lutowanego jest trudniejsze niż spawanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZaQ_1 no, tylko spawanie niszczy oczy i truje

@proweniencja pewnie, trochę maszyn w życiu zbudowałem - głownie cudzymi rękami - i na pewno nie będę się brał za lutowanie ramy nośnej

Ten palniczek jest do zabawy właśnie i do drobnych, szczegółowych rzeczy. Mam normalnie drugi palnik na wężu do butli gazowej.
  • Odpowiedz
no, tylko spawanie niszczy oczy i truje


@WolvvloW: może jak spawasz bez maski i w małym zamkniętym pomieszczeniu. Zresztą przy lutowaniu twardym też trzeba chronić oczy.
  • Odpowiedz