Wpis z mikrobloga

Mirki, od paru sesji push notuje spadki formy. Jeszcze miesiąc temu 60 kg na skośnej brałem na 6 powtorzeń, dzisiaj zrobiłem trzy... Przed treningiem jem wartościowe śniadania dzisiaj nawet po śniadaniu poszedłem spać, wstałem zjadłem coś lekkiego, wypiłem kawę i dopiero wtedy poszedłem na siłkę. Generalnie ćwiczę od maja, najpierw bro splitem, teraz ppl. Od początku dokładam co jakiś czas 2.5kg, 5kg na stronę, ale teraz stoję w miejscu. Od maja nie zrobiłem dłuższej przerwy od siłowni niż 4 dni. Jestem na nadwyce kalorycznej 3700kcal.
Proszę o poradę :)

#mirkokoksy
  • 16
@LezliNilsen zacząłem chodzić na siłkę ważyłem 90 zjechałem do 80, teraz chadzać na siłkę i jedząc porzadnie dobiłem do 85.
29 lat
Średnio 6,7 godzin
Praca na kuchni po 10h średnio dziennie.
@Kwas747: pytanie jak wygląda Twój plan? Nie da się cały czas progresować liniowo, a jak właśnie dojdziesz do określonego pułapu, to trzeba zająć się słabymi ogniwami, aby wejść level wyżej. W odmiennym przypadku tryhardowanie na tym samym ciężarze kończy się właśnie spadkami siły
@Kwas747: pod kątem hipertrofii to średnia a rozwoju siły już w ogóle mała. Do tego nie samą klatą wyciskasz. Ważna jest siła barków i tricepsów, również pleców i oczywiście technika, a tej nie wyrobisz w zadowalającym stopniu sześcioma seriami samego wyciskania tygodniowo.
Chcesz wyciskać więcej, to wyciskaj... hehe więcej. Dużo by tu można pisać, co zrobić, aby ruszyć wyciskaniem, ale po prostu skoncentruj się na robieniu wyciskania trzy razy we tygodniu,
@Saprofit ok, wyciskać wage którą jestem w stanie robić jaki zakres powtórzeń? Jeśli nie jestem w stanie robić 3 sesji tygodniowo moge dorzucić po dwie serie na każdy dzień push ?
@Kwas747: Moim zdaniem wystarczająca objętość dla naturala, reszta to tzw. fluff volume, bezsensowne pompowanie nie mające przełożenia na wzrosty. Ja robiąc 12 serii (z czego 6 wyciskań, tj. 3 serie płaskiej i 3 serie skośnej) w tygodniu doszedłem do 170kg na klate xD, no dobra czasem dorzucałem floor pressy hantlami, ale jak doszedłem do maksymalnych hantli na siłce we floor pressach czyli 50kg na 15 powtórzeń to wyrzuciłem to ćwiczenie. Na
@Kwas747: ciężko coś tak ogólnie doradzić nie znając całego kontestu, czyli planu, realnych możliwości, słabych ogniw, celów treningowych itp.
Oczywiście możesz dodać po te dwie serie do wyciskania, na pewno nie zaszkodzi, ale sukcesu nie gwarantuje.
Ogólnie jeżeli Twoim priorytetem jest siła, to pracuj głownie na ciężarach od 80 do 95% CM i w zakresach powtórzeń od 1 do 6. Tylko to bardzo ogólne założenia, bo jest mnóstwo kwestii pobocznych.
@Kwas747: Rób tak serie wstępne, żebyś nie był po nich zmęczony/przepompowany. Darowałbym sobie robienie aż 12 powtórzeń tą 30, niby mały ciężar ale taka ilość powtórzeń już może generować jakieś tam zmęczenie. Poucinaj przez pół tą ilość powtórzeń w seriach rozgrzewkowych jak na moje, a skup się w tych rozgrzewkowych na tym, aby ciężar dokładnie i szybko wypchnąć, tak żeby "imitować" już główne serie czyli ciśnięcie z całej siły.
@dsomgi00: ile lat zajęło Ci dojście do 170kg przy takiej objętości?

Szczerze sam doszedłem najwyżej do 140kg 2 powtórzenia, gdy próbowałem niskiej objętości to progresu nie miałem praktycznie żadnego, dopiero jak tygodniowo robiłem 16-20 serii wyciskań to coś poszło do przodu.
@innovi: 8-9 lat jakoś, praktycznie od zawsze pomijając pierwsze 2 lata stażu, robiłem klatę 2x w tyg. na każdej sesji po 6 serii, łącznie 12. Oczywiście bywał etap, że robiłem różne warianty wyciskania np. raz z pauzą, raz bez, raz chwyt biakromiczny, raz szeroki itp. ale praktycznei nigdy nie wychodziłem poza objętość 12 serii, od zawsze w tej kwestii Mike Israetela jako wyznacznika się słuchałem i brałem jego porady co do