Wpis z mikrobloga

Byłem na badaniach laboratoryjnych i wyszło mi, że mam podwyższony poziom kreatyniny. Mam 1,30 mg/dl, a zakres referencyjny to 0,70-1,20.
Suplementuję 5g kreatyny dziennie.

Poszedlem do lekarza rodzinnego pokazać mu wyniki i opowiedziałem, że biorę tą kreatyne, bo na siłownie chodzę, a lekarz się mnie zapytał czy mnie #!$%@?ło xD Dowiedziałem się, że kreatyna jest zbanowane przez Łada(chyba chodziło mu o WADA) i kreatyna to doping i powiedział mi, że mam rzucić te anaboliki xD.

Już nie patrząc na tą opinie lekarza, że kreatyna to doping, powinienem przestać brać kreatyne, ze względu, że mam przekroczoną norme? Czy jest to ok, przy treningach?

#suplementy #silownia #mikrokoksy
  • 14
@cohh: Ładnie odleciał lekarz, powtórz te badanie za tydzien raz jeszcze i jak nadal będzie podwyższone to idz do innego lekarza, w tym czasie sie upewnij czy pijesz wystarczająco wody, czy przed badaniem nie zajechałeś się na siłowni, czy jakichś przeciwbólowych nie jadłeś. Niektórzy lekarze to przerażają ;<
@cohh: lekarz #!$%@?ęty ewidentnie. Z resztą jak większość z tych, którzy nie mają do czynienia ze sportem a będą innych pouczać.
Natomiast samymi wynikami kompletnie się nie przejmuj. Skoro przyjmujesz kreatynę, a jej głównym metabolitem jest kreatynina, to oczywistym jest to, że wyniki mogą być podwyższone.