Wpis z mikrobloga

Chuop: To że jestem nieudacznikiem i mam beznadziejne życie to głównie wina rodziców

n0rmictwo: Co ty pi3rdolisz? uUUUUUUUUhhhhhhhhhhyay jesteś toksyczny, zwalasz winę na wszystkich tylko nie na siebie yuUuuuuuuAAAAEEEE! Bierz zimne prysznice YYYYuuuuuAAAAEEEE, kurs TANCA EEEEAAA!

*Chuop idzie do psychologa*

psycholog: To wina rodziców.

#przegryw
DoktorNauk - Chuop: To że jestem nieudacznikiem i mam beznadziejne życie to głównie w...

źródło: comment_KYT1DbDsOgSYD8h33y97ZPi4PWY7NLuX

Pobierz
  • 23
@DoktorNauk: naprawdę nie warto się zwieżać nikomu ze swoich problemów no chyba że szukasz rozwiązania jakiejś sprawy to wtedy można kogoś zaufanego poprosić o pomoc, ale generalnie ludzie tobie obcy najczęściej wykorzystają twoje problemy przeciwko tobie. Jedyne od czego mam jednego znajomego (tryharduje strasznie/failed normie) to od piwa/wódki raz na parę miesięcy a tak to nie wierzę w jakieś głębokie przyjaźnie, bo zostałem wiele razy wystawiony.
@DoktorNauk: Jean-Paul Sartre 'ważne jest nie to, co ze mną zrobiono, lecz to, co ja sam zrobiłem z tym, co ze mną zrobiono'.
;) terapia to pan/pani która daje narzędzia i pokazuje jak się nimi posługiwać w życiu a to czy będziesz się nimi posługiwać w życiu to już twoja decyzja
@Dueil_angoisseus: przykro mi że miałeś takie doświadczenia, moje natomiast było takie że zapisałem się na terapie uczestniczyłem w niej coś ponad 3 lata i dzięki temu poradziłem sobie z wieloma rzeczami które były dla mnie wtedy niemożliwe i samo myślenie o nich sprawiało że się bałem. Z perspektywy czasu widzę jak bardzo mi to pomogło ale to jest trudna ścieżka trzeba codziennie pracować nad sobą być samoświadomym być w kontakcie z
@DoktorNauk to oczywiste, że schematy zachowań wklepali nam rodzice. teraz jesteśmy dorośli i możemy wszystko zmienić, więc nie obwiniajmy swoich starych, że przez ich wychowanie np. nie mamy znajomych. bądźmy odpowiedzialni za swoje czyny, a jak już zauważymy te złe schematy możemy nad nimi popracować
"wina rodziców" jednak to w twojej odpowiedzialności by cos z tym zrobić


@KrwawyPacyfista: Koncept odpowiedzialności (ponoszenia konsekwencji) za czyjąś winę (przyczynowość) to skrajny bezsens. Fakty są takie, że negatywne konsekwencje tego, iż ktoś został zdeterminowany tak, a nie inaczej, powinny być ponoszone jedynie przez tych, którzy przyczynili się do tego, że proces determinujący w ogóle miał miejsce.
@efilist Acha a świat działa właśnie w ten sposób w który opisałeś. I Teraz ocen sobie co jest bezsensem, mechanizm w jaki sposób naprawia się błędy w wychowaniu dzieci czy mechanizm który opisałeś. Bo to właśnie niedziałający mechanizm jest bezsensem