Wpis z mikrobloga

@kacper3355: Ja ostatnio kupiłem Simensa EQ.6 plus i póki co podoba mi się, między innymi pod względem właśnie obsługi. Wcześniej miałem NIvone Romantice, tam to się trzeba było nagimnastykować z czyszczeniem, a Siemens prowadzi mnie za rękę. Co do pojemnika na mleko, to osobiście odradzam. Wężyk jest dużo praktyczniejszy. Od razu wkładasz do kartonika z mlekiem. Pojemnik stale trzeba myć ręcznie, po każdym napełnieniu, co nie jest za bardzo praktyczne. Spoko
  • Odpowiedz
@kacper3355: Philips ma szybki system czyszczenia, nie ma rurek, których ludzie nienawidzą czyścić, raz na miesiąc tabletka i raz na tydzień dwa czyszczenie zaparzacza, poza tym sypiesz kawę i lejesz wodę, tyle z obsługi.
  • Odpowiedz
@kacper3355: Tak, ma wężyk i była to jedna z kwestii, która wpłynęła na wybór. Według mnie jest praktyczniejszy ni ż pojemnik. W dodatku Siemens sam go czyści. Nie trzeba wyjmować każdorazowo i samodzielnie czyścić, tylko somo się robi.
  • Odpowiedz
@kacper3355: Ja słyszałem radę, by wybierać z młynkiem stalowym, ale w zasadzie prawie wszystkie ekspresy mają młynek stalowy.
Mam pojemnik, który trzeba podłączyć do ekspresu. Ale tak sobie teraz myślę, że lepiej byłoby móc rurkę wsadzić do szklanki z mlekiem, albo nawet do samego kartonu. Mniej czyszczenie przy tym byłoby.
Nie wiem jak w innych ekspresach, ale w moim delonghi, to ja wybieram sobie kawę z mlekiem, to na wyświetlaczu pisze
  • Odpowiedz
@kacper3355: no, jak ci zalezy na latwosci mycia, to bierz taki zeby albo pojemnika zadnego nie mial na mleko, tylko zwykla rurke i dzbaneczek, albo zeby ten pojemnik mozna bylo po prostu do zmywarki wrzucic.

Obsluga wszystkich automatow podobna, raz na jakis czas trzeba umyc gruntownie, zalezy ile korzystasz. To samo z odkamienianiem - w zaleznosci od czestotliwosci korzystania, okolo raz w miesiacu wrzucic tablete i odkamienic, co robi sie samo,
  • Odpowiedz
@kacper3355 ja polecam np https://www.euro.com.pl/ekspresy-cisnieniowe/saeco-granaroma-sm6580-00.bhtml
Mam bardzo podobny tylko starszy i wyższy model. Co do mleka to jest pojemnik ale po co go używać jak można rurkę wsadzić do kartonu, a potem mleko schować do lodówki. Z samą rurkę jednym ruchem można odczepić i przepłukać wodą - ale nie trzeba tego robić bo ekspres sam ją czyści puszczając wodę i parę. Ogólnie innego czyszczenia to też tam nie ma prócz wywalenia fusów
  • Odpowiedz
@Vadzior: Testowałem te nowe ekspresy z wyświetlaczami wielkimi. Fajnie wyglądają, ale czuć że producenci na nich oszczędzają. Fest opóźnienie mają w działaniu.
  • Odpowiedz
@malin90 ja mam sm7685 i jest ok, tylko to model sprzed paru lat. Rodzice mają sm8885 i tylko czekam aż mój padnie, tam to wgl ten wyświetlacz to petarda
  • Odpowiedz