Wpis z mikrobloga

Fakt, nie opinia:
#konfederacja NIGDY nie zaatakowała ostro PiSu na żadnym naprawdę ważnym polu. Ani za rozwalanie sądownictwa, ani za złodziejstwo w SSP czy TVP, ani za aferę wizową itp.
Zamiast tego wyznaczyli sobie na potrzeby rzekomego odróżniania się kilka trzeciorzędnych obszarów (choć w mniemaniu ich elektoratu zapewne pierwszorzędnych) typu:

- 800 plus i ogólnie socjal - wiadomo że Polak zawsze chciwy, więc jak nie możesz się pucować do tych, co mówią "dej Panie" (bo są już zagospodarowani przez PiS), to pucuj się do tych, co mówią "wara od mojego, bo widłami poszczuję, nie dam, zdychaj!";

- coś tam coś tam podatki (ch*ja się na tym znają, ale jak powtórzą sto razy Vateusz, to ciemny lud uwierzy, że ma do czynienia z obrońcami przed fiskalnym uciskiem);

- tzw. "zamordyzm covidowy" - podczas gdy 70% Polaków jest wku*wiona butą i chamstwem PiSu w SSP, mediach publicznych, edukacji, dyplomacji, służbie cywilnej etc. etc., konfiarze wybrali sobie do krytyki taki obszar, który dla tych 70% jest tak ważny, jak zeszłoroczny śnieg, czyli "hurr durr, 3 lata temu kazali mi chodzić w maseczce!!!". No debilizm kompletny, ale dla warchołów idealny temat do machania szabelką jak w 1670 i krzyczenia "hańbaaa", "wolnoooość", "będziesz Pan wisiał" (ahh, tacy jesteśmy radykalni i antysystemowi);

- pomaganie UA już pominę, bo w tej kwestii to nawet PiS miał jakiś RiGCz, tylko onuce jawnie wolą kibicować Putinowi, no ale parę procent na tym pewnie ugrali.

Na etapie kampanii odbiciem powyższego był filmik Memcena o "milionie złotych nagrody za taśmy Morawieckiego" - zamiast uderzenia w którąkolwiek z setek realnych przewin PiSu, "uderzono" w taką, która zapewne jest fejkowa, a po wyborach słuch o niej totalnie zaginął.

De facto konfiarze stali się czymś w rodzaju koncesjonowanej opozycji za PiSu. Żeby ci, którzy nie cierpią Tuska i lewicy, a poczuli się czymś rozdrażnieni przez PiS, mogli uwierzyć, że oto znaleźli alternatywę. Taki wentyl bezpieczeństwa. Coś jak festiwal w Jarocinie za komuny, który władzy był w sumie na rękę, bo dzieciaki wierzyły, że mają oazę wolności. #takaprawda

#polityka #sejm #bekazkonfederacji #bekazprawakow
  • 19
hurr durr, 3 lata temu kazali mi chodzić w maseczce!!!


@nietak7: Ładnie spłyciłeś temat. Przez działania rządu oraz opozycji mieliśmy 200k nadmiarowych zgonów, falę inflacji, ludzi umierających w samotności w szpitalach a miliardy PLN poszły na szpryce które wylądowały w koszu.
@stan-tookie-1: xD jeżeli tak wygląda konfiarska logika i czytanie ze zrozumieniem, to ja nie mam pytań :D
Tej siły już nie powstrzymam, poddaję się!*

*dla autyków z konfy: nie, nie poddaję się, to tylko takie wyrażenie :)
Narodowcy sa kryptopisiorami jak #!$%@?
Nie da sie ukryc
Ale akurat ani Memcen ani Grigorij co by o nich nie powiedzieć nie są xD