Wpis z mikrobloga

Cześć Mirabelki,
Czy któraś z was używała może Retinol serum i miałaby chwilę czasu na priv aby opisać jak przygotowała się do retinolu ile razy w tyg. + Co ile czasu zwiększała i czy faktycznie dało to efekty na trądzik drobny, blizny, przebarwienia itd. Zakupiłem ten po lewej. Dokupiłem dodatkowo krem spf i krem bardzo nawilżający tworząc trzy rutyny
Dobra
Poranna rutyna:
-żel do mycia twarzy
-krem z filtrem spf

Wieczorem:
-zel do mycia twarzy
- krem nawilżający

Wariant 2 wieczorem z retinolem tylko 2 wieczory w tygodniu:
Wieczorem:
-zel do mycia twarzy
-serum z retinolem
- krem nawilżający

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #dermatologia
Mutin - Cześć Mirabelki,
  Czy któraś z was używała może Retinol serum i miałaby chwi...

źródło: received_1796077584138615

Pobierz
  • 11
@Mutin: lepiej zainwestować kilka zł więcej i wziąć coś z retinalem, szybsze działanie i o wiele mniej podrażnień. W sumie to w ogóle ich nie ma, tańsze Geek&Gorgeous albo droższe Basic Lab na pewno Ci się sprawdzi. Poza tym wprowadź wieczorem dwuetapowe oczyszczanie (masło, olejek albo płyn micelarny przed żelem) i nakładaj na suchą twarz, krem dopiero po 10-15 minutach.
@Mutin Do tego serum z retinolem z CeraVe nie musisz w ogóle się przygotowywać w żaden sposób

Ono jest bardzo delikatne, stosuje to co wieczór od roku, na początku możesz się trochę łuszczyć, ale bardzo delikatnie. Po nałożeniu poczekaj chwilę aż to się wchłonie (co nastąpi dość szybko) i daj krem na noc (dość grubo, ale bez przesady). No i ofc omijaj okolice oczu.

Jeśli chodzi o efekty, to na jakiś tam
@Mutin

@Akos: @miholp94 kupiłem serum z retinolem z cerave. Informacja odnośnie 15 minut przerwy jest istotna ?


Zależy ile masz czasu na pielęgnację, możesz osuszyć dokładnie twarz chusteczką (przyciskając, nie szorując) i nic ci nie będzie.