Wpis z mikrobloga

Czy AI może być samoświadoma? I jak zbudujemy sztuczny mózg? - Petros Psyllos - [BS3S]

Jak tak naprawdę działa Sztuczna Inteligencja? Czym różnić się będzie sztuczny mózg od biologicznego? Jak powstają sieci neuronalne? Dowiemy się jak nasz własny mózg sprawnie nas oszukuje oraz jak będzie wyglądać przyszłość sztucznej inteligencji. Rozmawiamy też o tym jak strukturalność i hierarchiczność łączy się z dzisiejszą AI? Dzisiaj w Bliskich Spotkaniach 3 Stopnia gościmy Petrosa Psyllosa - elektronika, programistę i innowatora. Razem podejmiemy temat sztucznej inteligencji i modelu ChatGPT.

SPIS TREŚCI:

00:00:00 Wstęp
00:01:12 Czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja?
00:10:28 Samoświadomość człowieka i innych zwierząt
00:29:28 Struktury, fraktale i hierarchiczność rozpoznawania
00:48:23 Eksperymenty myślowe
00:59:15 Ludzka inteligencja
01:16:17 Rozpoznawanie kształtów
01:19:23 Sztuczna inteligencja. Jak działa Chat GPT?
01:31:12 Pierwsze komputery i pierwsze uczenie maszynowe
01:54:53 Egzaminowanie i testowanie AI
02:37:48 Jak usprawnić dzisiejszą AI?
02:54:01 Hierarchia potrzeb
03:11:07 Gdzie jeszcze AI zostanie zastosowane?
03:36:49 Zakończenie

#nauka #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #sztucznainteligencja #komputery #technologia #chatgpt
POPCORN-KERNAL -  Czy AI może być samoświadoma? I jak zbudujemy sztuczny mózg? - Petr...
  • 36
@Nupharizar: Mam nadzieję, że to jest opcjonalne - to była najlepsza funkcja tego bota, że zapominał XD Dlatego czasem wolę z botem gadać, a nie z człowiekiem, bo wiem że mu mogę powiedzieć co chcę, a on mi nie będzie wypominał później xd
@POPCORN-KERNAL: nie wiem z czego tu się cieszyć. Coś jak w tym niedawnym wpisie tutaj gdzie zespół IT sam na siebie robił program który "usprawniał" ich pracę w założeniu. Po pół roku pikatchu face że z 8 osobowego zespołu zostało 3 xD No ale to potwierdza, że dobrze wykonali swoją robotę
@Pieskor: Od jakiegoś czasu u was ludzi widać pewien wirus. Np. tekst typu " nie wiem z czego tu się cieszyć" Nie ma w tym poście ani jednego przejawu cieszenia się z tego molocha, który powstaje a w materiale wideo co najwyżej fascynacja, że to tak szybko zasuwa i w ogóle ja #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°) A ten wirus to to, że jak tylko pojawi się
@paczaminiewidze no też go obserwuję od jakiegoś czasu, odkąd wystąpił w HejtParku i stał się gwiazdą śniadaniówki w Kanale Sportowym. Typ uchodzi za naczelnego eksperta #1 od AI obok fizyka kwantowego prof. Dragana. (Ten drugi wie wiele więcej, ale też nie kumam dlaczego fizyk zajmuje się w mediach AI) No i ten Psylos to jakiś zwykły bajerancik, który bawi się po prostu dłużej ChatemGPT niż 99% Polaków i Stanowski go wybił na
@POPCORN-KERNAL: ja dostrzegam tylko zagrozenie ze im wiecej tych zafascynowanych pasjonatow czerpiacych chwilowe kolosalnie korzysci z rozwoju AI (obecnie najlepiej zarabiajaca gałąź na rynku pracy) tym szybciej idziemy w kierunku niekorzystnej dla nas, ludzi, zmiany. Tylko tyle i aż tyle, niczego nie zmyślam - przypominam to co bylo napisane
@Pieskor: Zawsze jest zagrożenie. Ja się wręcz brzydzę. Gdyby nie to wszystko może już byśmy umieli liszczyć tak po prostu w pamięci surze liczby i w ogóle. Z lenistwa sprzedaliśmy swoje przyszłe umiejętności maszynom. Wybraliśmy ścieżkę brnięcia w technologię. Ci z obrazka prawdopodobnie potrafią już posługiwać się telepatią ale nigdy nie powiedzą bo bobrze wiedza z jakim rakiem Ziemi rozmawiają i nie sprzedadzą dobra. A my zgnijemy w rdzy i walce
POPCORN-KERNAL - @Pieskor: Zawsze jest zagrożenie. Ja się wręcz brzydzę. Gdyby nie to...

źródło: x

Pobierz
@Pieskor: no brniemy w lenistwo by wszyscy (robot) robił za nas. Nie wiem do końca czy to złe (co to jest coś złe?). Tak działa najnowsza ewolucja. Polecam się #!$%@?ć na plery, zjarać soć i muchomorka suszonego i poczekać z popcornem w ręku. Tylko się zamotasz. ()
ale fancy słowo, neuronalne, co prawda od lat 70 mowi sie sieci neuronowe, bo to stara technologia, po prostu teraz jest sprzęt do tego, ale co tam

sieć neuronowa to prosta sprawa, nie ma co dorabiać filozofii, to jak pare punkcików w mnożnikami pomiędzy nimi. dajesz 2 + 2, wychodzi 10, zmniejszasz gdzieś mnożniki, wychodzi -5, zwiększasz i tak w końcu osiągniesz coś co daje spodziewane wyniki, bam, jest sieć neuronowa, mały
Robiłem mały research kto to w ogóle jest - koleś wybił się na jednym projekcie robionym w grupie (a nie on sam). Była to elektronika aż nagle wypływa w tematach AI beż powodu. Dodam że koło zmienił sonie imię w okolicach 18 lat (nie wiem czy oficjalnie czy tylko tak się przedstawia). Ogólnie tajemniczo brzmi jego życiorys a nagrody którymi się chwali powiązane są z tym projektem jedynym który zrobił grupowo


@