Wpis z mikrobloga

@Volantie: Typ nawet nie napisał w jakim języku, nic tylko programowanie na iOS xD Jak za darmo to niech pisze do Januszexów, oni z miłą chęcią wezmą człowieka za darmo. Ja zresztą już przerabiałem taki darmowy staż u Janusza podczas studiów czy tam technikum i powiem szczerze że szanuje ludzi co tam wyrabiają psychicznie pracować xD Ja po 2 tygodniach miałem już dosyć
@420_3 @lentilek

@420_3 znaczy zeby nie bylo ze stary dziad jestem i nie pozwalam na staze. Jak najbardziej jestem za stazami itp. ale naprawde firmy technilogiczne stac zeby placic ta minimalna ktora juz wynosi ok 4300 brutto,a osoba do 26 roku zycia ma netto to co brutto wiec nie jest zle.

Chodzi o to ze ta osoba nie wie ze zgadzajac sie na takie cos, pokazuje pracodawcom jak mozna podkrecic oczekiwania kandydatow
@Volantie: Większość polaków nadal ma niewolniczą mentalność, podejrzewam, że ten chłop nawet by knagę wyciumkał za możliwość darmowego stażu i skórki pomarańczy, byle tylko wejść do eldorado branży IT prosto z magazynu po odkryciu w sobie pasji do programowania, którą przypomniał sobie, że miał od dziecka, zaraz po przeczytaniu artykułu sponsorowanego jakiegoś bootcampu.
@Volantie z drugiej strony po co firma ma marnować 5k ziko miesięcznie za kogoś kto nie dość ze nie zarobi na siebie to jeszcze będzie zawracał innym głowę 90% czasu? Niektóre firmy organizują jakieś kursy ala staż z możliwością stałego zatrudnienia, jeśli firmę na to stać (a w obecnych czasach w większości się nie przelewa) to tylko takie coś ma sens. Sam staż to tylko upierdliwość dla firmy
@Volantie: Ale co ma gość zrobić? Szuka stażu już ponad pół roku, odzew kiepski. Nic dziwnego, że prawie każdy człowiek w takim położeniu obniży wymagania, bo lepiej nic nie zarobić przez 3 miesiące, ale wejść do branży i po tych 3 miesiącach może już zarobić. To co, lepiej siedzieć kolejne pół roku na dupie bez żadnych zarobków. Rachunek jest prosty. Jak ja szukałem roboty, to na start nawet na staże nie
@lunaexoriens mi chodzi o to, ze tez rozumiem w pewnym sensie autora.
I teraz widzisz dochodzimy do pewnego paradoksu, bo jesli zaraz będziemy miec 10 ludzi na staz dla wpisu do CV, a rynek jest jaki jest to czemu po 3 czy 6 miesiacach ma zarabiac znacznie wiecei skoro i tak inny mu nie da i moze zarabiac cos w okolicy minimalnej?

To jest takie złudne, w sensie w tym roku sie
@lunaexoriens plus firmy z IT jednak stac ich na to zeby zaplacic ta minimalna kwote. I tak taki pracownik nawet za darmo jest kosztem poswiecenia czasu innych programistow.

A co do branzy. To juz sie powoli zwija, zwolnienia, ludzie schodza ze 200 do 150 Ci ze 150 do 110-120 i tak sie kreci
@Volantie: Nie no, co do zasady to staże powinny być płatne (nawet jakoś prawnie można to ustalić), ale że branża kiepsko wygląda, to ludzie kombinują, a firmy mogą sobie pozwolić na coraz większe wymagania i coraz mniejsze płace.

Swoją drogą, 5 lat expa to trochę za mało na seniora chyba. Zawsze wydawało mi się, że 3 lat to mid, a senior to 7 lat, no ale różne są podejścia do tego
@lunaexoriens: też rozumiem tego kolesia. Mam 31 lat i studiuje zaocznie IT i jestem przygotowany na to, żeby iść za darmo na parę miesięcy. Od paździenrika wysyłam CV na płatne help-deski - zeby tylko móc wliczyc to jako praktykę na studiach i odzew to dosłownie 1 rozmowa telefonicza.
A ofert też jakoś specjalnie dużo się nie pojawia - kilka w tygodniu, a przecież na każdą też nie aplikuję, bo np pracować
@MirekWykop: Współczuję Ci, bo teraz jest kiepski czas na wchodzenie do IT, a widzę, że się przebranżawiasz. Ja trochę byłem na Twoim miejscu kilka lat temu, a teraz w sumie też zastanawiam się co dalej, bo ta praca szybko wypala, i trudno mi sobie wyobrazić, że robię to kolejne kilka lat.
@Volantie: A co mają zrobić, gdy poświęcili kilka lat nauce i od kilku miesięcy nie mogą znaleźć pracy? Pewnie sam w takiej sytuacji szukałbyś bezpłatnego stażu, a nie naśmiewasz się.
@Reretos: masz rację, pewnie bym sam szukał darmowego stażu, ale pewnie po 6-9 miesięcach bezowocnego szukania pracy. ALe rozmawiałem z niektórymi rekruterami i oni twierdzili, że to nie jest dla nich jakaś super wiadomość, bo nowy nie zarabia dużo, bardziej większą stratą jest przyjąć kogoś do projektu kto nie bedzie ogarniać i trzeba będzie szukać kogoś nowego