Wpis z mikrobloga

NR 117 #serialseries
LISTA SERIALI

Jak poznałem waszą matkę - How I Met Your Mother

Twórcy: Carter Bays, Craig Thomas
IMDb: 8.3/10
https://www.imdb.com/title/tt0460649/
https://upflix.pl/serial/zobacz/how-i-met-your-mother-2005
Gatunek: komedia

Ted opowiada dwójce swoich dzieci o tym jak poznał ich matkę. Robi to bardzo na około przez 9 sezonów i ponad 200 odcinków. Dzięki czemu poznajemy jego kawalerskie życie z przyjaciółmi i kolejne podboje miłosne w NY.

Czy polecam? Owszem, jako najlepszą podróbkę Przyjaciół, podobieństw jest zbyt wiele aby wymieniać. Serial bardziej naciągany i głupkowaty, ale ma swoje momenty i można polubić ekipę.
WLADCAMALP - NR 117 #serialseries 
LISTA SERIALI

Jak poznałem waszą matkę - How I Me...

źródło: howimeet2

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: barney stinson ciągnął ten serial od około 4 sezonu. Jakieś wykopy w tamtych czasach raczkowały, więc nie było aż tak poplarnych memów. Dizisiaj co odcinek by latały po całym świecie w milionach
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: podróbka przyjaciół to chyba najlepsza antyreklama produkcji telewizyjnej jaka można wygłosić XDDDD

Teoria wielkiego podrywu jest lata świetlne od obu tych seriali. Zwłaszcza pod kątem zaawansowania profili psychologicznych postaci i memów (nawiązań do kultury). Bo humor to wiadomo każdy ma swój i nie musi kogoś śmieszyć

Ale still obiektywnie chyba śmieszniejszy jest geniusz autystyk bez empatii i social skilla, napalony zyd mieszkający z mama podrywający bez powodzenia wszystko co się
  • Odpowiedz
Nie porównałbym tego do przyjaciół.
HiMYM oglądam z przyjemnością do 5-6 sezonu, a przyjaciół nie wytrzymam nawet jednego odcinka.

Inny humor, inne podejście do żartów, moim zdaniem tylko format się zgadza.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: drugi z seriali który dość lubię, a internety wszędzie mówią że jest słaby. Podobnie jak w TBBT serial trochę traci na jakości w końcowych sezonach. Pamiętam jakie było oburzenie fanów o końcówkę że aż wypuścili później drugą, alternatywną, wersję (chociaż dla mnie i tak była słaba)

Pamiętam też skandal, gdy amerykański oficjalny profil na FB wypuścił zdjęcie "matki" zaraz po premierze odcinka, w sytuacji gdy wiele osób nie mialo możliwości
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP zmęczyłem całe i słowo "zmęczyłem" jest tu jak najbardziej na miejscu. Pierwsze parę sezonów super, potem trójkąt Ted-Robin-Barney coraz bardziej irytował, abstrakcyjnie-wyuzdany humor coraz mniej bawił, a rozwiązanie zagadki poznania matki wydawało się oddalać zamiast przybliżać. Twórcy powinni gdzieś na końcu trzeciego sezonu wytłumaczyć jak to było z tą matką i na tym zakończyć serial, ale niestety kręcili to i kręcili...


Męczący serial, raczej nie polecam, chyba że pierwsze dwa-trzy sezony,
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@WLADCA_MALP: mi w tym serialu bardzo imponowało to, że grupka znajomych, nie żadnych bogoli, spotyka się prawie codziennie w barze. Podwójna szkocka to nie jest dla nich żaden wydatek. A u nas? Taki sam drink to z 5 dych chcą... Źle nie zarabiam, ale jakoś boli mnie kupno łychy w lokalu.
  • Odpowiedz
@programista15cm: Teoria wielkiego podrywu największy bezbek świata sitcomowego który z sezonu na sezon stał się parodią samego siebie z postaciami tak jednowymiarowymi że są prawie definicją terminu "flanderization". I te nawiązania do popkultury dla iluzji tego, że ten serial jest "mądry" czy #!$%@? wie o co chodziło twórcom. Nie umywa się ani do himym ani do friendsów.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: HIMYM uczciwie mówiąc jest MOCNO inspirowany Friendsami, ale dla mnie w każdym aspekcie podniósł poprzeczkę :D
Mój ukochany serial, oglądam go tak jak Ted Gwiezdne Wojny, gdy mam doła, gdy jestem szczęśliwy, gdy jestem chory, a czasem nawet w święta xd
  • Odpowiedz
Podwójna szkocka to nie jest dla nich żaden wydatek.


@4mmc-enjoyer: w szalonych latach 90-00 zdaje sie pod koniec w roku kolo 2006 u mnie na osiedlu w barze podwojna szkocka kosztowala 12zl, co przy zarobkach kolo 2800 nie bylo absurdalna kwota i parobki 22 letnie mi tak dziewczyne probowaly upic, gdzie sam mialem 15 lat i jeszcze nie siedzialem an vipie z dilerami
  • Odpowiedz
@programista15cm: #!$%@? to zajebiście miałeś. Marzy mi się tak walić w barze szkocką nie czując bólu #!$%@? pieniędzy. Nawet zarabiając 16k nie dam 5 dych za szklaneczkę whisky. A przez noc to pewnie z 1000zł bym #!$%@?ł. Już lepiej w koks zainwestować te pieniądze
  • Odpowiedz