Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia
Opieka społeczna powinna interweniować u rodziców a nawet poszedłbym krok dalej i zabierał dzieci rodzicom co dają dzieciom które nawet nie mówią czy nawet nie chodzą telefon.
Krew mnie zalewa jak widzę maluteńkie dziecko co ma mniej niż roczek, w wózku, w sklepie z telefonem w łapie.
Albo w restauracji, czy gdzieś na wakacjach. Co drugie dziecko postawiony telefon i ogląda jakieś gowno tylko po to by rodzice mieli święty spokój.
Nawet nie zdają sobie sprawy jak ogromna krzywdę im robią. Jak ogromne problemy w przyszłości będą miały ze skupieniem, koncentracja, jak szybko będą się wszystkim nudzić bo brakuje dopaminy.
Potem psycholog, psychiatra, leki na adhd. Co to w ogóle teraz za moda że mnóstwo dzieciaków bierze leki na adhd…
Jak ja byłem młody to po prostu byłem niegrzeczny, teraz tysiące chorób, na wszystko jest wytłumaczenie, dziecko ustawia autka w korku - na pewno wtedy ma autyzm xD
#dzieci #rodzice #tatacontent
  • 12
@MrBeast są nawet stojaki na telefon do pałąka wózka ;P Ale serio nic nie zrobisz. Ludzie puszczają przy dzieciach tv 24h, bajki od urodzenia „bo zobacz hehe jak się patrzy”, dają chodziki i skoczki „No ja miałem i żyje!” (kij, że z gigantycznymi bólami kręgosłupa, ale żyje xD). Telefon w restauracji to mus, jak inaczej rodzic ma zjeść w spokoju obiad ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MrBeast:
Pierwsze dziecko masz tak?
Żyjesz słodyczą tak?
Mówisz zdrobnieniami do dziecka?
Usmiechasz się jeszcze jak się posra w pieluchę?

To minie i zostanie ci życie - lepsze, gorsze, łatwiejsze, trudniejsze, ale życie.

Ludzie mają swoje życie - lepsze gorsze, ale swoje.
Ludzie mają swoje problemy - mniejsze, więsksze, ale muszą sobie radzić.

Ja mam 3 dzieci - kazde inne, jedno mniej uwagi wymaga, a z drugim przejechałem pół polski po
dawanie telefonu dziecku to przejaw #!$%@? rodziców.


@cacum3: tak, być może, być może nie

Ludzie potrafią zazdrościć życia modelkom z insta na podstawie paru zdjęć...
To potrafią zrównać z ziemią innych na podstawie jednej z sytuacji z życia jaka zobaczyli.

Jak ogólnie zgadzam się z teza że telefon jest zły... Tak ton wypowiedzi opa jest po prostu #!$%@?...
@cacum3: @kobrys13 ja nie mam nic przeciwko by dać dzieciakowi obejrzeć jakąś bajkę czasami ale jak wchodzę do restauracji i widzę przy każdym stoliku rodzinę w której dziecko siedzi na telefonie albo rodzinka siada i od razu jest wyciągany telefon to mnie coś strzela. Najgorzej jak takie dziecko nie ma nawet roku a już potrafi swipe robić XD
ja swojemu do knajpy zawsze biorę albo autka albo kredki i kartki. Rozumiem
Rozumiem też jak masz trójkę i czasami nie ma czasu na nic i już dasz ten telefon by zrobić coś innego czy zająć się pozostałymi ale takie chodzenie po galerii handlowej z dzieckiem w wózku oglądającym YT czy wizyta w knajpie gdzie dzieciak siedzi na telefonie to fatalna decyzja.


@MrBeast: W moim życiu taka sytuacja nigdy nie miała miejsca.

Dzieci nie używają telefonu a tablet tylko do hobby jak origami.
Na
@kobrys13: Ale widzisz ty cały czasz piszesz o wyjątkowych przypadkach.
W samolocie, w długiej podróży, w kolejce do lekarza, to jest powiedzmy normalne.
Dawanie dziecku telefonu w knajpie by mieć święty spokój nie jest normalne.
W hotelach, na śniadaniach każde dziecko zamiast skupić się na jedzeniu to siedzi wgapione w telefon.
To mnie mega wkurza bo widzę jakie głąby rosną.
Często ma 6 lat i nie umie liczyć do 10 czy
@MrBeast: z tym że to racja. Trudno oceniać i nie powinno się wydawać osadu na na podstawie minuty obserwacji np. w restauracji. Jak masz w otoczeniu wglad w sytuację, to co innego. W kolejce czy w bufecie serio, lepiej nie wyrokować.