Wpis z mikrobloga

Jakie filtry przeciwko wyskakującym komunikatom o ciasteczkach są najlepsze (najbezpieczniejsze/wystarczające) na ten moment? Używam uBlock Origin.

1. AdGuard - Annoyances
2. AdGuard - Cookie Notices (wewnątrz Annoyances)
3. EasyList - Annoyances
4. EasyList - Cookie Notices (wewnątrz Annoyances) <- to dawne EasyList Cookie List?
5. i don't care about cookies <- ponoć mają coś wspólnego z Avastem?
6. i still don't care about cookies <- alternatywa bez Avasta, ale znowu wyłącznie jako osobne rozszerzenie do przeglądarki

#przegladarki #przegladarka #ublock #ublockorigin #adblock #brave #chrome #firefox #chromium #prywatnosc #bezpieczenstwo #internet #komputery #informatyka #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roninq6: To prawda adguard radzi sobie najlepiej korzystałem chyba że wszystkich rozwiązań dla testów i adguard radzi sobie najlepiej.
Najlepiej program bezpośrednio zainstalować w systemie a nie jako dodatek wtedy wogóle adguard nie jest widoczny jako bloker dla stron bo działa po za przeglądarką co sprawia że skrypty szpiegujące zainstalowane dodatki do przeglądarki go nie rozpoznają.
Dzięki czemu radzi sobie tam gdzie UBO dawno przestało radzić sobie :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Quassar: Powyższa lista to żaden ranking (kolejność losowa). Bardziej pytam o najlepsze rozwiązanie.

Wolałbym pozostać przy jakichś filtrach dla uBlock Origin, bo akurat z uBlocka jestem zadowolony i nigdy mnie nie zawiódł.

Zawiodły mnie za to kilka razy pozycje 5 i 6 (osobne rozszerzenia), miałem kilka razy tak, że strona była wyblurowana, nie mogłem jej przesuwać i dopiero po wyłączeniu rozszerzenia 5/6 wyskakiwało mi okienko z ciasteczkami i mogłem normalnie
  • Odpowiedz
no ja mam filtry z adguarda na adugardzie a nie filtry adguarda na ubo bo to jednak jest zupełnie inny soft i radzi sobie lepiej.

Co do alternatyw możesz jeszcze poszukać skryptów a nie filtrów do przeglądarkii wtedy musiał byś to z jakiegoś tampermonkeya odpalać.

Ja mam pare takich mniej legalnych co mi z darmowych kont robią premium na paru stronach :D
  • Odpowiedz
  • 0
@Quassar: A takie ustawienie nie jest wystarczające? Kilka dni temu takie sobie ustawiłem i w sumie jeszcze nie spotkałem się z ani jednym komunikatem o ciasteczkach i też nie muszę specjalnie niczego doinstalowywać.

Pamiętam, że EasyList Cookie List było zawsze mocno propsowane i zastanawiam się czy w uBO to EasyList - Cookie Notices to to samo?
roninq6 - @Quassar: A takie ustawienie nie jest wystarczające? Kilka dni temu takie s...

źródło: 1

Pobierz
  • Odpowiedz