Wpis z mikrobloga

Pytanie do sledzacych temat #uap . Czy Wy tez jestescie totalnie zrezygnowani tym tematem i generalnie wypaleni? Im wiecej slucham tych samych glow z zamknietego wianuszka lizania sie po wackach, typu Garry Nolan, Safratti, Sheehan i tym podobne figury, tym jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony do tego tematu. Wedlug Garryego Nolana najwiekszym dowodem na to, ze ufo jest prawdziwe, jest to, ze rzad USA sie tym zajmuje xD Nie zadne dowody typu fragmenty materialow, jakies slady biologiczne albo obserwacje z radarow, a to, ze ktos cos tam powiedzial XD

Przeciez taka teoria, ktora ten koles w tym zalaczonym, ponizszym wywiadzie przedstawil, to jest USA pod przykrywka "kosmitow" przeprowadza operacje odzyskania szczatkow rakiet Chinczykow i Rosjan na terenach obcych panstw, oraz blefuje, ze posiada super technologie kosmiczna, przez co byc moze Chiny beda sie baly zaatakowac Tajwan i postawic amerykanom ma o wiele wiecej sensu, niz to, ze sa kosmici. A ze znalezli kilku pozytecznych idiotow typu Grush czy Nolan, ktorzy podlapali taka narracje i popychaja ja dalej jest o wiele bardziej prawodopodobna niz to ze kosmici robia inwazje na nasza planete.
Sprawdzalo sie to podczas zimnej wojny, sprawdza sie teraz podczas zimnej wojny z Chinami. A nie moze zostac ten sekret ujawniony ze wzgledu na bezpieczenstwo Stanow Zjednoczonych, co ma w takim wymiarze naprawde duzy sens. I przez to ta legislacja Schumera nie mogla rowniez przejsc, bo wyszloby na jaw, ze nic tam nie ma i stracilibysmy mocna karte przetargowa w wojnie psychologicznej z Chinczykami.

Nie mowie, ze tak jest, ale to jak zachowuje sie ta spolecznosc ostatnio, wlacznie z Nolanem, albo tym Jayem z kanalu "Project Unity", albo konto twitterowe "Open Minded Approach" ma znamiona kultu i zatracenia sie w rzeczywistosci. A to tylko niektore przyklady. Np popularny kanal twitterowy UfoJoe przyznal sie ostatnio, ze ma ostre problemy z hazardem. Generalnie same kwiatki tego typu tam sa.

Generalnie ufotwitter i ludzie z kregu ufo to coraz wieksza odklejka (coraz bardziej przestaje to sledzic).

Change my mind.


#ufo #uap
malyludeklego - Pytanie do sledzacych temat #uap . Czy Wy tez jestescie totalnie zrez...
  • 38
  • Odpowiedz
@siadatajta: rozwin swoja mysl, prosze. Chetnie poczytam, nic nie jest jeszcze rozstrzygniete. Jesli zobacze jakis sensowny dowod, na pewno bede znow mniej sceptyczny. Od kiedy sledze temat, nic takiego jeszcze nie widzialem niestety.
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego:

Pytanie do sledzacych temat #uap . Czy Wy tez jestescie totalnie zrezygnowani tym tematem i generalnie wypaleni?

na odwrot (nie jestem i nikt nie jest - czyli pytanie powinno brzmiec - czy wy tez mireczki nadal jestescie tak samo zainteresowani i ciekawi tematu ufo?)

Im wiecej slucham tych samych glow z zamknietego wianuszka lizania sie po wackach, typu Garry Nolan, Safratti, Sheehan i tym podobne figury, tym jestem coraz bardziej
  • Odpowiedz
Blinken kilka miesięcy temu pojechał do chińćzyków pogadać o kosmitach

Jakies zrodlo tego?

rozumiem ze to nie ma nic wspolnego z joe roganem xd

Nie ma.

jak sie jakies gowno przeglada (a raczej overdosuje) to mozna sie faktycznie znużyć tematem

Nie tylko przegladalem "gowno", ale tez czytalem rzadowe dokumenty, przeczytalem jakies 20-30 ksiazek w ostatnich 2 latach na ten temat (Vallee, Bledsoe, Keel, Coulthart, Lacatski, Knapp, Pasuliki etc), ogladalem dokumenty, sluchalem podcastow
  • Odpowiedz
Generalnie ufotwitter i ludzie z kregu ufo to coraz wieksza odklejka (coraz bardziej przestaje to sledzic).

@maly_ludek_lego: Taka prawda, #!$%@? wzajemnie się nakręcają i zniechęcają normalnych ludzi do tematu, co chwile reddit #!$%@? oczywistymi fejkami, Corbell robi zapowiedz nowego video z UFO w formie meduzy xD, ale jak to się mówi, grifters gonna grift. Fanatycy są największym wrogiem tej tematyki, a ludzi żerujących na naiwniakach nie brakuje.
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego wiesz skąd bierze się to wypalenie?

Stąd, że od paru lat (2-3) zaczęło pojawiać się coraz więcej grifterow i agentów typu #!$%@?, którzy co chwilę #!$%@?ą, że zaraz będzie disclosure. Czekają na to wszyscy, nie dzieje się nic, wszyscy są #!$%@? i mają dość, ale zaraz pojawia się kolejny #!$%@? mesjasz i koło się zamyka.

Olać tych fletów, pożytecznych idiotów i BYŁYCH XD agentów CIA, olać #!$%@? na reddicie i tyle.
  • Odpowiedz
Gdybym miał czas to analizować - to bym chyba powiedział, że ilościowo z 60% "ruchu informacyjnego" na temat UFO jest generowane w celach zarobkowo-promocyjnych przez stacje TV, youtuberów, autorów książek, ze 20% to anglosascy debile którzy nakręcają się byle gó...em (i wśród tych obu grup jest pewien procent celowo wprowadzających w błąd - czy to z głupoty czy być może płatnie/zawodowo) - a dopiero w pozostałych 20% są i faktycznie istotne informacje
  • Odpowiedz
Jakies zrodlo tego?

@maly_ludek_lego: a chcialem dopisać tam jeszcze "(potrzebne źródło) XD ale mam dobrą intuicje xD, no źródłą ci nie podam ktoś inny moze ci to potwierdzić i ewentualnie dać źródło, bo pamietam ze tak było

Na reszte cytowan nie chce mi sie odpowiadac.

no nie ma sensu nawet tbh, polecam w miare możliwości żebyś obejrzał sobie filmik do którego wielokrotnie cie odnosilem
  • Odpowiedz
Ja jestem spokojny - prawda z czasem i tak wyjdzie na jaw(prędzej niż później). Mam wrażenie, że zapadła decyzja o stopniowym, rozłożonym w czasie disclousure. Będzie to też swojego rodzaju damage control. Co namotali przez ostatnie kilkadziesiąt lat będą starali się teraz ubrać w nowe.
Zauważam natomiast pewne zachowania, których jest co raz więcej tzn. frustracje związana z tym tematem wśród pasywnych obserwatorów. Każdy ma potrzebę wsadzenia kogoś do jakiejś szufladki. Przypomina
  • Odpowiedz
Czy Wy tez jestescie totalnie zrezygnowani tym tematem i generalnie wypaleni?


@maly_ludek_lego: tak się zaczęła moja przygoda na tym tagu :D po kolejnym "znam kogoś kto zna kogoś kto słyszał że widział że zna kogoś..." oraz "to już zaraz się stanie!! uwaga, to już się dzieje!! w końcu to mamy!! oto... nic!!" oraz gdy sam zacząłem szukać materiałów dowodowych (zawsze na niekorzyść...) uznałem, że to po prostu jakieś wodzenie frajerów za
  • Odpowiedz
UFO jest prawdziwe co nie oznacza, że kosmici odwiedzają Ziemię xD


@Blaskun: tak, ufo to niezidentyfikowany obiekt, ale tak jak mowi ten facet w wywiadzie, w domysle wszystkim chodzi o nieludzka inteligencje, choc czasem ludzie nie przyznaja tego wprost, bo tak sie juz przyjelo. Ufo jako UAP po prostu.
  • Odpowiedz
tym jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiony do tego tematu


@maly_ludek_lego: I słusznie, mówienie o czymś nie jest żadnym dowodem. Temat ufo istnieje po to żeby o nim rozmawiać, a nie szukać w nim sensu - coś jak religie i sekty.
  • Odpowiedz
z gdy sam zacząłem szukać materiałów dowodowych (zawsze na niekorzyść...) uznałem, że to po prostu jakieś wodzenie frajerów za nos.


@FOTEL: No ja wlasnie mam odwrotnie. To znaczy interesowalem sie tym bardzo jako dziecko bo "Factor X", "Z Archiwum X" i te sprawy. Wiadomo. Potem, do 2021 uwazalem to za ultrabzdure, a potem nagle w 2021 zobaczylem ten material "60 minut" o UAP i wywad z Obama i bylem mega podekscytowany.
malyludeklego - >z gdy sam zacząłem szukać materiałów dowodowych (zawsze na niekorzyś...

źródło: Screenshot 2024-01-05 at 18-39-54 Michael Clair on X Knew it Kermit the frog is a UAP _ X

Pobierz
  • Odpowiedz
@maly_ludek_lego: Ojojoj... Naukowcy nie wiedzieli, że pracują nad ruską rakietą, to nieźli naukowcy. W dzisiejszych czasach nawet internauci potrafią wskazać model rakiety po zdjęciach szczątek ruskiej rakiety, i jeszcze chłop porównał Gruscha do Snowdena, argumentując, że Gruschowi się nic nie stało, a Snowden musiał #!$%@?ć. Nie chce mi się oglądać całego, ale xD
  • Odpowiedz
@Heekate: No zgadzam sie z tym XD To sa bzdury akurat. Tam jest kilka takich luk czy bledow w wiedzy tego kolesia. Np skad sie wzial termin "flying saucers". To co on tam mowi to jest nieprawda.
Mi chodzi o ten fragment tego wywiadu. Jest mozliwe, ze jest to kampania dezinformacyjna, nie mozna tego wykluczac. Istnieje taka opcja. Chodzi mi po prostu o to.
Clue mojego wywodu to to, ze sporo
  • Odpowiedz