Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Obserwuję rosnące rozwarstwienie społeczne w PL. Na przykładzie vinted i OLX. Wystawiłem kurtkę zimową, outdoorową z różnymi "systemami" w super stanie, gdzie nowe kosztują pod 1290zł, w outlecie i na necie typu lounge outletowe chodzą po 750-800zł. Ja sprzedawałem po jednym sezonie i praniu chemicznym w stanie idealnym za 350zł i dla ludzi to było i tak drogo (pierwsza cena to było 450zł). A zainteresowanie ogromne. 50 osób obserwowało xd Podczas gdy te same kurtki ze sklepów po 1200zł znikały. Albo ktoś ma kasę, kupuje nowe i ma w dupie, albo biedny kupuje jakieś szmaty w Zarze czy Croppie za 2 stówy, albo w lumpie za 5 dych. Ostatecznie oddałem kurtkę dzieciakowi z rodziny, będzie miał na narty. #olx #vinted #zalesie #takaprawda #handel



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: Prawda i nieprawda, bo nie uwzględniasz pod uwagę tego, że sklepy, outlety i ogólnie firmy - jak zamówisz produkt przez internet, to masz prawo zwrócić w ciągu 14 dni. Jeśli kupujesz cokolwiek od osoby prywatnej, to póki rzecz nie jest uszkodzona (rękojmia obowiązuje także osoby prywatne) to zwrotu nie możesz dokonać. A teraz weź sobie kup taką używaną kurtkę za 350zł i okaże się przymała albo na żywo się jednak
Anonim (nie OP): @Ranmus jest w tym część prawdy, napisałem również że kurtkę można osobiście przymierzyć w Warszawie, miałem paragon i co za tym idzie jeszcze prawie rok gwarancji, podałem jej wymiary, na vinted było z 10 zdjęć. Nikt nie broni też przymierzyć takiej samej w sklepie stacjonarnym bo był to model dostępny w sprzedaży. Tym bardziej mnie to zastanawia.

@mirko_anonim ... To co ci napisał ranmus i ja dodam:
To że ludzie obserwują to to jest pic na wodę bo też miałem takie przypadki że mnóstwo osób obserwowało ale tak do usranej śmierci jak to się mówi pewnie by obserwowali.
To też wynika z tego że dzięki temu że ktoś obserwuje to ogłoszenie to po prostu ona sobie wisi na jego liście i można się zastanawiać właśnie do usranej śmierci czy