Wpis z mikrobloga

Ta naiwność ludzi, że pracą można się faktycznie dorobić majątku porównywalnego do spadku od rodziców xD


@johny-kalesonny: Ta naiwnosc lewakow ktorzy twierdza ze im sie cos nalezy bez pracy.

W spadku od rodzicow dostalem nic. A teraz nie narzekam na to czego sie dorobilem. Bo wiesz co?... Pracowalem a nie wyciagalem reke po cudze.
W spadku od rodzicow dostalem nic. A teraz nie narzekam na to czego sie dorobilem


@gorzki99: A dorobiłeś się 1mln oszczędności w kilka lat pracy?

Po prostu nie rozumiesz o czym piszesz. W różnicach między faktycznym zarabianiem a posiadaniem (np. majątku ze spadku) jest olbrzymia dysproporcja, ludziom zarabiającym po 20k ciężko jest dogonić bananów. Praca może Ci zapewnić godne życie (pod warunkiem, że wylądujesz w 20-10% najlepiej zarabiających), ale za #!$%@?
@johny-kalesonny: w ciągu ostatnich 5 lat dorobiłem się z żoną majątku przewyższającego majątek rodziców (moich i jej) gdzieś 10 krotnie.
A to tylko ostatnie 5lat, pracuję od 20+ lat.
Majątek jaki mają rodzice to drobne dla mnie¯\(ツ)/¯

Z taki tekstami wyskakują to nieroby co myślą iż im się wszystko należy.
Po prostu nie rozumiesz o czym piszesz


@johny-kalesonny: A Ty rozumiesz?

Gowno mnie obchodzi ze ktos dostal 100 000 000 w spadku. Dostal to dostal. Niech ma.

Co mi do tego? Spadek to spadek. Ja sie brzydze lewactwem i rzygam na nie. Za zadne skarby nie wpadne na pomysla zeby z tego spadku mial komus cos dawac. Jego spadek to jego kasa.

Ja na swoje zapracowalem sam. I brzydze sie ze
: w ciągu ostatnich 5 lat dorobiłem się z żoną majątku przewyższającego majątek rodziców (moich i jej) gdzieś 10 krotnie.


@Bad_Wolf: Ale ile to było, 50k? Ile takich jak Ty jest, myślisz? Dwie osoby? xD

Twój przykład nie tylko nie ma sensu, ale też nawet nie ma wpływu. Ludzie po prostu w 90% przypadków tyle nie zarabiają.

Z taki tekstami wyskakują to nieroby co myślą iż im się wszystko należy.


@
W sensie nie obchodzą Cię skutki takich trendów, rozumiem? Lubisz mieszkać w Indiach?


@johny-kalesonny: Mieszkam w polsce. Od 44 lat. Nie narzekam. No prawie nie narzekam bo jestem dymany na kazdym kroku a zadnego spadku nie dostalem. Jestem dymany za t ze pracuje po to zeby mieli ci co nie pracuja. W uj sprawiedliwe. Kto wie? Moze w indiach byloby mi lepiej?

Nie każdy jest rekinem biznesu po porostu jest przeciętny
Ale ile to było, 50k?


@johny-kalesonny: ze dwa zera minimum zgubiłeś¯\(ツ)/¯

Ile takich jak Ty jest


@johny-kalesonny: a uj mnie to interesuje, komuś bronię podążać moją ścieżką?

Twój przykład nie tylko nie ma sensu


@johny-kalesonny: a no tak, bo nie można się dorobić. Trzeba dostać

Ludzie po prostu w 90% przypadków tyle nie zarabiają.


@johny-kalesonny: a uj mnie to interesuje? Ktoś im zabrania? To tyko ich życiowe decyzje