Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: Podaki to jedno - obciazenia to cos innego.

Ze mnie zdzieraja X (w podatkach skladkach itp) i to co ze mnie zedra idzie na cos. A z kogos innego nie zdzieraja nic. A ma te same prawa i przywileje co ja. Jestem dymany ja czy on?

jest tysiące historii masz fart


@Piotrek7231: Tak - zgoda - jest tysiace historii. Tu masz racje.

Ale za uja nie wmawiaj mi ze
ze dwa zera minimum zgubiłeś¯\(ツ)/¯


@Bad_Wolf: W sensie w rozsądnym czasie dorobiłeś się z żoną pięciu milionów złotych? xD W sensie nie masz 60 lat, tylko założmy 30-40.

Nie no, to jest scenariusz dla każdego, jasne xD

a no tak, bo nie można się dorobić. Trzeba dostać


@Bad_Wolf: Można też wygrać w totka, albo mieć po prostu farta w robocie. Można też grać na giełdzie, co też jest hazardem -
Ze mnie zdzieraja X (w podatkach skladkach itp) i to co ze mnie zedra idzie na cos. A z kogos innego nie zdzieraja nic


@gorzki99: Ale ile zostaje Ci po podatkach, a ile zostaje temu, z którego nic nie zdzierają?

W Polsce są serio niesłychanie preferencyjne stawki podatkowe. Nie pomyślałeś czasami, że po prostu za mało Ci płacą i zdziera z Ciebie Pan Janusz, a nie państwo?
W życiu trzeba mieć troche farta nie jesteś wyjątkowy inni też ciężko pracują


@Piotrek7231: Nie jestem wyjatkowy. nawet tak nie mysle. I datego niech mi nikt tu nie mowi o szczesciu. Jakbym je mial to bym juz dawno temu w lotto wygral.

Wiesz skad sie wzielo to co mam? Z pracy. inni te ciezko pracuja? To ja CI powiem jak ja zaczynalem kariere zawodowa:

Dojazd do pracy zajmowal mi 3+ godzin.
Harowałem pięć lat 6 dni w tygodniu po 12


@Piotrek7231: i co to ma do rzeczy? A ile czasu za młodu się kształciłeś? Ile i jakie zawody masz? Ile języków znasz? Jakie umiejętności, kursy?

odkładałem bez wytchnienia i straciłem wszystko nie #!$%@? dobra


@Piotrek7231: okradli cię z żywej gotówki czy jednak coś #!$%@?łeś na własne życzenie?
@Bad_Wolf Jestem zwykły przeciętny jak większość #!$%@? masz widać.l po wpisie zachowujesz się jak typowy ignorant co dostał kasę po tacie ludzie mają różne problem i prawo do normalnego życia nara
Nie pomyślałeś czasami, że po prostu za mało Ci płacą i zdziera z Ciebie Pan Janusz, a nie państwo?


@johny-kalesonny: Pracowalem u kilku pracodawcow. Zarowno u januszy jak i w normalnych firmach.
Teraz pracuje w normalnej firmie. Moj pracodawca nie dosc ze nie zdziera to jeszcze placi nawet za to za co nie musi zgodnie z przepisami placic.

Wiec ja nie musze myslec - ja widze kto ze mnie zdziera.
Moj pracodawca nie dosc ze nie zdziera to jeszcze placi nawet za to za co nie musi zgodnie z przepisami placic.


@gorzki99: No to bardzo mnie to zastanawia w jaki sposób państwo z Ciebie zdziera ;D Jeżeli zarabiasz godnie, tak jak piszesz, to te podatki są minimalne. Są na poziomie 17% (pierwszy próg) i 32% od drugiego progu, lub jak bawisz się w fikcyjne b2b to masz 12% (ryczałt) i 15%
założmy 30-40.


@johny-kalesonny: trochę więcej.

Nie no, to jest scenariusz dla każdego, jasne xD


@johny-kalesonny: a kto broni? Legalna, ciężka praca¯\(ツ)/¯

To jest po prostu kłamstwo. System jest tak skonstruowany, że nikt nie jest kowalem swojego losu - jedyne możesz starać się, by może mieć więcej szczęścia, kiedy akurat przyjdzie okazja. Ale okazja może też nigdy nie przyjść.


@johny-kalesonny: tak, kłamstwo. Dziwnym trafem twierdzą tak tylko ci co nic
No to bardzo mnie to zastanawia w jaki sposób państwo z Ciebie zdziera ;D Jeżeli zarabiasz godnie, tak jak piszesz, to te podatki są minimalne. Są na poziomie 17% (pierwszy próg) i 32% od drugiego progu, lub jak bawisz się w fikcyjne b2b to masz 12% (ryczałt) i 15% (liniowy) (a czasami nawet jeszcze mniej przy IP boxie). Plus do tego zus (ale na uopie płaci za to pracodawca). Więc to serio