Wpis z mikrobloga

@gorzki99: policjanci, ratownicy medyczni, kasjerki w Biedrze też są potrzebni dla społeczeństwa. Każesz im zmienić pracę czy po prostu nie zasługują twoim zdaniem na własne m^2. Bo to są często ludzie zarabiający 4k netto, niekoniecznie nieudacznicy, nieroby. Taką drogę wybrali i są potrzebni.
@Catit: Nie wiem ile masz lat. Moi rodzice nie mieli wlasnego m2*. Mieli akurat zakladowe. Wiekszosc miala "z miasta" malo kto mial wlasne. I wiesz co? Przezyli?

Sprawdz sobie jaki jest procent ludzi majacych wlasne M w na przyklad takich niemczech (bogatszy kraj niz my co nie?)

Tylko w tym kraju sie jakos utarlo ze mieszkanie musi byc wlasne. I to tylko w tym pokoleniu. Bo kiedys nie musialo byc wlasne
Jestem zwykły przeciętny jak większość


@Piotrek7231: a myślisz, że ja jestem wyjątkowy?

ludzie mają różne problem


@Piotrek7231: ale to nie problem innych. Czemu usilnie próbujesz własnymi problemami obciążać innych?

prawo do normalnego życia


@Piotrek7231: a ktoś poza tobą odbiera ci to prawo w stopniu większym niż innym?
@gorzki99: ja wcale nie naciskam na własne m^2, ale w Europie zachodniej cena za wynajem jest dużo niższa w stosunku do zarobków. U nas ceny wynajmu są chore. Nie jestem przedstawicielem żadnej z wyżej wymienionych grup zawodowych, więc nie potrzebuję uniwersalnych aczkolwiek gowno wartych rad gimnokorwinistow i im podobnych. Po prostu nie jestem ślepa, naiwna, ani pozbawiona wyobraźni i empatii, aby nie widzieć jak wygląda sytuacja na rynku mieszkań. Po prostu
@Piotrek7231: ale ty nadal nie pojmujesz, że cieć sam sobie wybrał taką karierę nikt go nie przykuł łańcuchem do tego stanowiska, tak samo nikt tego nie zrobił z inżynierem, naukowcem.
Ci ludzie sami poprowadzili swoje kariery tak, nie inaczej.

I nie będzie tak, że cieć dostanie stawkę inżyniera bo to byłoby śmiercią dla społeczeństwa nie będącego utopią.
@Catit: Ja akurat z empatia chce miec jaknajmniej wspolnego. Nikt mi jej nigdy nie okazal wiec nie czuje sie w obowiazku okazywania jej. Zamiast tego wole twarde dane.

Jednym z powodow dlaczego sa takie ceny wynajmu jest chore prawo. Prawo ktore wlasciciela mieszkania stawia na przegranej pozycji jak chce wywalic na przyklad nieplacaca madke z dzieckiem.

Drugim powodem jest chore prawo. prawo ktore ulatwia tym ktorych de facto nie stac zakup
@Bad_Wolf Nie niektórzy nie są tak bystrzy jak ty i każdy ma prawo do życia jak człowiek są ludzie przeciętni i ponad przeciętni większość tego społeczeństwa jest przeciętna nie mierz wszystkich własną miarą.
Nie niektórzy nie są tak bystrzy jak ty i każdy ma prawo do życia jak człowiek


@Piotrek7231: a ktoś ci te prawo odebrał?
Sądzisz, że ten niebystry ma żyć na takim samym poziomie jak przeciętniak a przeciętniak jak osoba wyjątkowa?
Niestety ale musisz dostosować swoje wymagania do poziomu na jakim jesteś¯\(ツ)/¯

Przeciętniacy nie są właścicielami lokali w dużych aglomeracjach nigdzie w cywilizowanym świecie¯\(ツ)/¯ Przeciętniacy wynajmują albo mieszkają poza największymi skupiskami.
Mnie poprowadzili moi rodzice matka harowała a ojciec pił


@Piotrek7231: to jak u mojej żony, dorzuć jeszcze schizofrenię matce i będzie komplet.

I jakoś dała radę, no cud za cudem wokół mnie się dzieją.