Wpis z mikrobloga

"Przy równym zaangażowaniu mężczyzn w życie rodzinne, m.in. opiekę nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi, będziemy mogli za kilka lat rozmawiać - być może - czy i jak powinniśmy zrównywać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn." - Katarzyna Kotula, minister do spraw równości

Przypominam, że mężczyźni w Polsce żyją średnio jakieś 8 lat krócej od kobiet i przechodzą na emeryturę 5 lat później. Dodatkowo, mężczyźni popełniają wielokrotnie więcej samobójstw, kobiety czerpią ogromne benefity z transferów socjalnych kosztem mężczyzn, a samotność w dużo większym stopniu dotyka młodych mężczyzn, niż młode kobiety. Obecny system społeczny w Polsce jest po prostu wrogi mężczyznom, których traktuje jak podludzi.

#polska #neuropa #4konserwy #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #bekazfeministek #redpill
D00msday - "Przy równym zaangażowaniu mężczyzn w życie rodzinne, m.in. opiekę nad oso...

źródło: ab4c4c80845ab98091axx98e95d6

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@D00msday: Tusk spłacił Lewicy dług tymi dwoma dodatkowymi stołkami myśląc, że są nieistotne i nie dadzą rady nic spieprzyć i zrazić ludzi do koalicji rządzącej.

Kobietka z Lewicy szybko pokazała, że się mylił i dla chcącego nic trudnego.
  • Odpowiedz
@D00msday: W ogóle jak to bezczelnie brzmi, jakby łaskawa pani miała dać. To oni są naszymi sługami a nie my ich, żyjemy w demokracji a nie feudalizmie. Niestety spora część społeczeństwa tego nie rozumie, a ponadto spora część mężczyzn to spermiarze, którzy takie gówno popierają.
  • Odpowiedz
@nocny-mirek: No nie wiem. Liczba dłużników alimentacyjnych zbliża się do 300 tysięcy, a tylko 4 procent z nich to kobiety. Średnia wysokość alimentów mieści się w widełkach 500-1100 zł.

Uprzedzając odpowiedź: wielu mężczyzn zgadza się, aby dziecka pozostało z matką i nawet nie wnosi o pełną opiekę nad dzieckiem (jest to dla nich znacznie wygodniejsze, tylko później zapominają płacić alimenty). Na szczęście ten trend ulega powoli zmianie i ojcowie zaczynają wnosić
  • Odpowiedz
@Aquamen: jako ze b slabo znam lewicowe srodowiska, przegladam ostatnio co sobie tam pisza o wyczynach Zukowskiej i tej pani wyzej. Ciekawa hipoteza sie pojawila, otoz mozliwe ze J.E. D.F. Tusk chce zaorac lewice wlasnie tym ministerstwem. Jego dzialania i efekty sa skrajnie antylewicowe, czym zrazaja lewacki elektorat, ktory jako jedyna opcje ma albo nie pojsc na wybory albo glosowac na KO. W przeciwienstwie do prawicy, centrowi i lewicowi wyborcy nie
  • Odpowiedz
@Aquamen: Pan Donald to już nie może doczekać się rozpadu PiS i zagarnięciu jakiegoś odłamu 20-30 mniej radykalnych posłów żeby te lewicę okiełznać bo oni realnie szkodzą swoimi wypowiedziami całej koalicji.
  • Odpowiedz
@D00msday: śmieszne, że ona bierze takie przykłady, też ten przykład, że kobieta rodzi i wychowuje dziecko, tyle że to tyczy się jakiejś części kobiet, nie wszystkie rodzą, ba, teraz duży procent kobiet nawet nie chce dzieci i idą w karierę, a nie zawód "matka", więc nie wiem jak może wyciągać takie przykłady, kiedy emerytura jest dla WSZYSTKICH kobiet identyczna jeśli chodzi o wiek.

Ja opiekowałem się dziadkiem 7 lat i co?
  • Odpowiedz
Pan Donald to już nie może doczekać się rozpadu PiS i


@Wejd1: Dobra ale przesadzacie z tymi marzeniami, prędzej rozpadnie się rząd niż PiS. Myślenie życzeniowe nie działa.
  • Odpowiedz
@Walimbrachol wszędzie bombardują właśnie taką informacją, że dłużników jest x i 94-96% (w zależności od strony) to mężczyźni.
Szkoda że nigdzie nie ma (szukałem w GUS i internecie dość długo) danych: całkowita liczba osób o zasądzonych alimentach z podziałem na płcie. I wtedy można by sprawdzić czy te 4% kobiet dłużników to jest na pewno mniej niż 96% mężczyzn. Bo zakładając te 300 tys dłużników i 4% kobiet to jest ich 12
  • Odpowiedz
@olo1917:

Razemki tak nienawidzone na wykopie maja bardziej racjonalne podejscie do tematu niz lewica, np rowny wiek emerytalny, albo limity noszenia obnizone dla mezczyzn itp

Dlatego ja od wielu lat jestem za partią razem, a za resztą "Lewicy" już nie. Podoba mi się, że w większości kwestii mają racjonalne podejście do rzeczywistości. Mimo, że z niektórymi poglądami się zwyczajnie nie zgadzam, to strasznie imponuje mi zaangażowanie posłów razem w sprawy szarych
  • Odpowiedz