Wpis z mikrobloga

@Parmenides69: oglądałem dzisiaj, bardzo ciekawe spostrzeżenia, podzielam też jego zdanie że Wąsik i Kamiński powinni zostać skazani ale na pozbawienie praw publicznych a nie dwa lata więzienia.
No i jako wyborca PSL polecam dogłębnie wsłuchać się w to że jedynym z obecnych liderów "kordonowej koalicji" do którego Profesor Dudek wyraża sympatię jest Kosiniak-Kamysz.
@colliee:

czyli przyznaje, że fabrykowali dowody, ale uznaje, że 2 lata więzienia to za dużo (imo to nie jest dużo)?


Uważa że prowokacja jakiej się dopuścili jest czynem nagannym ale nie zasługuje na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.
O jakim fabrykowaniu mówisz? Z tego co wiem to dopuścili się prowokacji wysyłając figuranta z propozycją korupcyjna, trudno nazwać to "fabrykowaniem dowodów" biorąc pod uwagę że w wielu krajach służby antykorupcyjne działają tak na
@colliee: jak sam widzisz sprawa jest skomplikowana , wielowątkowa i uznaniowo można przyjąć czy "nagieli przepisy" czy złamali prawo. Jeśli są takie wątpliwości to moim zdaniem nie powinno się wydawać wyroku bezwzględnego więzienia, tym bardziej że bądź co bądź zrobili co zrobili w państwowej służbie, więc pozbawienie praw publicznych moim zdaniem, i Prof. Dudka, byłoby kara o wiele bardziej na miejscu, choćby dlatego że teraz jest to kwestia skrajnie polaryzująca a
@MuszeZalozycKontoByFiltrowacGowno: no z pewnością jest bliżej tego prawa i znajomości tematu niż przeciętny wykopek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą nawet w tym materiale zaznacza że wyraża swoją opinię i kilkukrotnie wzbrania się przed oskarżeniem o dyskurs prawniczy.
Dudek jest historykiem i politologiem, głównie to drugie dodaje mu, moim zdaniem, nieco wiarygodności w ocenie sytuacji.
Jeśli są takie wątpliwości to moim zdaniem nie powinno się wydawać wyroku bezwzględnego więzienia, tym bardziej że bądź co bądź zrobili co zrobili w państwowej służbie


@ZielonaOdnowa: większość spraw jest wielowątkowa, ale to nie znaczy, że nie można w nich zasądzić dotkliwej kary

Nie wypowiadam się jednoznacznie w tej sprawie, bo po prostu nie mam dostępu do materiałów dowodowych. W innej sytuacji był sąd.

Tak wiele mówi się o bezkarności urzędniczej,
@colliee: nie wiem, moje zdanie i tak nie ma tu żadnej mocy sprawczej, poprostu uważam że i tak nie pójdą do więzienia i tak.
A jeśli jakimś cudem pójdą to PiS pewnie będzie wył na pół świata i do swojego elektoratu o "więźniach politycznych" a koniec końców wyjdą z powodu złego stanu zdrowia czy inne gówno wymyśla.
Znacznie mniej polaryzującym społeczeństwo i nie dającym wody na młyn pisowcom rozwiązaniem byłoby właśnie