Wpis z mikrobloga

I zaczyna się powolne je*nie projektu CPK bo społeczeństwo myśli "nieprawomyślnie" i chce by ich podatki szły na projekty infrastrukturalne a nie na 800+ dziadkowe i koło gospodyń wiejskich w #!$%@? kościelnym. Na pełnomocnika ds. CPK powołano Pana Laska który jest zadeklarowanym przeciwnikiem CPK. A grupki trolli atakują każdego kto ośmieli się pochwalić projekt.
Wczoraj z dosyć popularnego wpisu na mirko dowiedziałem się że wszyscy eksperci się mylą, firmy konsultingowe z różnych krajów również mylą się co do opłacalności projektu. Że partnerzy prywatni typu VINCI to amatorzy którzy chcą wywalić 50% kosztów budowy lotniska. Vinci które zarządza łącznie 65 lotniskami w 12 krajach i IFM Global Infrastructure Fund czyli infrastrukturalny fundusz inwestycyjny (który zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 143 mld dolarów) to frajerzy którzy nie rozumieją że jedyna opcja dobra dla Polski to rozbudowa lotniska w Modlinie XD
Głównym argumentem przeciwników jest to że za spółkę odpowiada PIS. Jednak Ludzie zagłosowali za wyje**niem pisiorow a jednocześnie chcą budowy obiektu który może pchnąć ich dobrostan na wyższy poziom. Ludziom już nie wystarcza świetlice i parki wodne w każdej miejscowości. Dzięki wejściu do UE i otwarciu rynku zobaczyli że rozwój tkwi w wymianie handlowej, podróżach, przepływach kapitału.
Niech sobie nowa władza przechrzci port na CPL i nada imię Lecha Wałęsy wymieni obecny zarząd i niech to robi. W naszej części Europy nie ma dużego lotniska tego typu mimo że region od 30 lat nieprzerwanie się rozwija.
Dla wszystkich zainteresowanych fajny film GTBT
https://youtu.be/sE9Go2WrLYI?si=oQHoKKfa9IPs-9mn

Edit:We wczorajszym wpisie pojawiły się również informacje że film zychowicza był sponsorowany przez CPK. Aż sprawdziłem i oczywiście okazało się to bezczelna ściema. Po co tak ściemniać? Liczycie że nikt tego nie sprawdzi? No chyba że troll twierdzi, że speakly lobbuje za CpK xDDD
Może i gownowpis ale wkurzyłem się.

#cpk #lotnictwo #polska
Pobierz Sebastix - I zaczyna się powolne je*nie projektu CPK bo społeczeństwo myśli "nieprawo...
źródło: IMG_20240103_131010
  • 30
Jeżeli czytałbyś ze zrozumieniem, to z wczorajszego wpisu dowiedziałbyś się, że firmy konsultingowe stworzyły raporty na zlecenie CPK i oparły je o dane CPK. Nawet NIK wskazał ten absurd w swoim raporcie.


@lhotse89: to nawet nie tyle co absurd sytuacji, co rynkowy standard. Taką branżę sobie wyhodowaliśmy. Wszelkiego rodzaju prognozy itd. będą pochodzić od zamawiącej spółki, bo nie ma żadnej bazy danych z prognozami, a jak jakaś jest, to z reguły
Jak masz jakieś inne prognozy to dawaj je tutaj. Twoje projekcje są zabawne, jeden z głównych pieniaczy wątków infrastrukturalnych coś bredzi o chamstwie xd


@willard: Co to znaczy "pieniaczy" ?

Pisałem normalnie, a Ty w jakimś temacie o cepeku zacząłeś mnie z dupy wyzywać. Masz osobisty stosunek do tego projektu, czy jak? Bo naprawdę nie rozumiem, czemu nie można na luzie wymieniać argumentów na portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Jak masz jakieś
Jak się do tego odnosisz, wiedząc, że w tych prognozach zawarto np. przytoczone bzdury dot. Radomia? Skoro przejechano się na Radomiu, to czemu prognozy dot. CPK mają niby być realistyczne?


@Yuri_Yslin: bo tylko Ty chcesz podważyć prognozy IATA ze względu na jedno lotnisko w Radomiu. A to nie były jedyny prognozy, które przeprowadzali dla polskich lotnisk. Radom przeszacowali, ogólnie Polskę niedoszacowali. Można się tak przerzucać bez końca.
Pobierz waro - >Jak się do tego odnosisz, wiedząc, że w tych prognozach zawarto np. przytoczo...
źródło: Screenshot_20240103_225901_Opera
@waro: Link który wrzuciłem pokazuje IATA z róznych lat i ULC. Nie widziałem za to żadnych które pokazywałyby stagnację albo spadek popytu. No ale Radom przeszacowali więc do kosza wyrzucamy, a innych adwersarze nie pokażą bo po co xd.

Jeśli o sam Radom chodzi to w tym roku pewnie będzie już całkiem sensowny wynik patrząc na odbicie pocovidowe i zapchanie Okęcia.
No ale Radom przeszacowali więc do kosza wyrzucamy


@willard: nie przesadzaj. Radom przeszacowali, bo ppl dało dane z dupy. Ja nie jestem za zaoraniem projektu tylko za analizą właśnie na rzeczywistych danych a nie takich z księżyca które są dobrane tak by wyszło ze to najlepsza inwestycja na świecie.

Rzeczywiste dane mogą np. Zasugerować mniejsze lotnisko z potencjałem na kilka etapów rozbudowy. Albo i nie. Czemu mamy bać się audytu? Dobre
@willard: z Radomia zaczęły się niedawno loty testowe Wizza, jeśli w następnych miesiącach Wizz osiądzie sie tam na stałe, to prognozy IATA okażą się celne, tylko przesunięte o rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie widziałem za to żadnych które pokazywałyby stagnację albo spadek popytu


@willard: 52 mln pasażerów w 2023 roku, 3 mln więcej niż w 2019.

A przekonywali z uporem maniaka, że Polacy po pandemii