Wpis z mikrobloga

I zaczyna się powolne je*nie projektu CPK bo społeczeństwo myśli "nieprawomyślnie" i chce by ich podatki szły na projekty infrastrukturalne a nie na 800+ dziadkowe i koło gospodyń wiejskich w #!$%@? kościelnym. Na pełnomocnika ds. CPK powołano Pana Laska który jest zadeklarowanym przeciwnikiem CPK. A grupki trolli atakują każdego kto ośmieli się pochwalić projekt.
Wczoraj z dosyć popularnego wpisu na mirko dowiedziałem się że wszyscy eksperci się mylą, firmy konsultingowe z różnych krajów również mylą się co do opłacalności projektu. Że partnerzy prywatni typu VINCI to amatorzy którzy chcą wywalić 50% kosztów budowy lotniska. Vinci które zarządza łącznie 65 lotniskami w 12 krajach i IFM Global Infrastructure Fund czyli infrastrukturalny fundusz inwestycyjny (który zarządza aktywami o łącznej wartości ok. 143 mld dolarów) to frajerzy którzy nie rozumieją że jedyna opcja dobra dla Polski to rozbudowa lotniska w Modlinie XD
Głównym argumentem przeciwników jest to że za spółkę odpowiada PIS. Jednak Ludzie zagłosowali za wyje**niem pisiorow a jednocześnie chcą budowy obiektu który może pchnąć ich dobrostan na wyższy poziom. Ludziom już nie wystarcza świetlice i parki wodne w każdej miejscowości. Dzięki wejściu do UE i otwarciu rynku zobaczyli że rozwój tkwi w wymianie handlowej, podróżach, przepływach kapitału.
Niech sobie nowa władza przechrzci port na CPL i nada imię Lecha Wałęsy wymieni obecny zarząd i niech to robi. W naszej części Europy nie ma dużego lotniska tego typu mimo że region od 30 lat nieprzerwanie się rozwija.
Dla wszystkich zainteresowanych fajny film GTBT
https://youtu.be/sE9Go2WrLYI?si=oQHoKKfa9IPs-9mn

Edit:We wczorajszym wpisie pojawiły się również informacje że film zychowicza był sponsorowany przez CPK. Aż sprawdziłem i oczywiście okazało się to bezczelna ściema. Po co tak ściemniać? Liczycie że nikt tego nie sprawdzi? No chyba że troll twierdzi, że speakly lobbuje za CpK xDDD
Może i gownowpis ale wkurzyłem się.

#cpk #lotnictwo #polska
Sebastix - I zaczyna się powolne je*nie projektu CPK bo społeczeństwo myśli "nieprawo...

źródło: IMG_20240103_131010

Pobierz
  • 30
@Sebastix: Może nie będzie tak źle, fanatycy i trole będą szczekać, ale po liberalnej zwycięskiej stronie są jeszcze ludzie którym plemienna walka nie wyżarła do końca mózgów. Dzisiaj na gazeta.pl wyszedł taki art:

Rozumiem zgrzytanie zębów u opozycyjnych wyborców na hasło Mierzeja Wiślana, CPK czy Izera, bo projekty te były sprzedawane przez rząd w sposób tak irytujący, z taką tromtadracją, że stały się w odbiorze publicznym czysto pisowskie. Może więc trzeba
@Bordomir: a na #!$%@? niby tsmc szybka kolej pasażerska? Przecież to nie powstanie jeszcze minimum 10-15 lat. Lotnisko zdąży powstać i upaść.
W europie da się budować samolot w 5 różnych krajach na raz. Jaki problem miałby mieć TSMC w otrzymaniu komponentów do produkcji na lotnisko w dajmy na to - Pyrzowicach? Albo we Wrocku? Przecież nie postawią fabryki pod Radomiem. Czy cargo dla TSMC będzie latało jako podczepka do pasażerskich?
@Sebastix: ja mam tego typa na czarnej - i z tego co widzę - nie żałuję decyzji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gość siedzi nonstop na tym tagu, zakopuje wszystkie znaleziska o CPK, podważa nonstop sens tej inwestycji i jeszcze śmie wyzywać innych od trolli. To jest #!$%@? przeurocze za każdym razem.
TSMC mówi wprost - ma być szybka kolej i lotniska


@Bordomir: XD Ostatnie czego chce wytwórca układów półprzewodnikowych to linia kolejowa w okolicy. Drgania wywoływane przez pociągi uniemożliwiają produkcję przy bardziej zaawansowanych procesach technologicznych. Dlatego właśnie CEZAMAT ma problem i #!$%@? dała inwestycja w ten projekt, bo umieścili im laboratorium w takim miejscu, że wszystko się tam trzęsie.
@Sebastix: mi tam projekt CPK nie przeszkadza, chciałbym mieć duża siatkę połączeń long haul w miarę blisko domu.
Jednocześnie strasznie mnie #!$%@? nagły wysyp filmów na YT właśnie o tym, jaka to wspaniała inwestycja, które maja w opisach napisane „materiał sponsorowany przez spółkę CPK”, ale w samym filmie nikt już o tym nie informuje. Przykładem najpopularniejszym jest chyba kanał „dla pieniędzy”.
Ludzi #!$%@? to, ze ta spółka od lat ciągnie kupę
@Sebastix: Jako autor wczorajszego wpisu chętnie się wypowiem: na wstępie podkreślę, jak cieszy mnie wasz kwik xD Trochę jak kwik pisowców odrywanych od koryta, ale na lekko mniejszą skalę. Aż tak strasznie was piecze dupa, że ktoś chce zrobić audyt? To chyba jednak nie czujecie potęgi tej koncepcji, skoro nie chcecie być ocenieni i boicie się pytań xD

Wczoraj z dosyć popularnego wpisu na mirko dowiedziałem się że wszyscy eksperci się
  • 2
@lhotse89: masz jakąś paranoję jeśli chodzi o wskazywanie tajemniczych pracowników CPK odkrywanych od koryta?
Bo wyglada to na prostą manipulacje - kto nie z nami ten pracownik CPK/podkupiony agent. Albo na leczenie albo na czarno.

Nie odniosłeś się w ogóle do udziału Vinci i IFM w projekcie - rozumiem że to również agenci PISu którzy chcą wtopić kilka mld żeby Polakom żyło się gorzej? Albo że wzięli udział w projekcie bo
@lhotse89: masz jakąś paranoję jeśli chodzi o wskazywanie tajemniczych pracowników CPK odkrywanych od koryta?

Bo wyglada to na prostą manipulacje - kto nie z nami ten pracownik CPK/podkupiony agent. Albo na leczenie albo na czarno.


@Sebastix: Mówi typ który stwierdził komentując mój wpis: " A grupki trolli atakują każdego kto ośmieli się pochwalić projekt. " xD

Nie odniosłeś się w ogóle do udziału Vinci i IFM w projekcie - rozumiem
@Sebastix: ja jestem zainteresowany cpk ponieważ chcą mi postawić linie kolei 200m od domu. na spotkaniach z "ekspertami" ze spółki na pytania dlaczego chcą na śląsku przeciąć na pół 3 miejscowości zamiast albo puścić linie alternatywną trasą przez lasy albo użyć już zbudowanych tras, które wystarczy zmodernizować nie bylo odpowiedzi. Albo były tak buńczuczne i aroganckie, że przykro się tego słuchało. Nie dziwie sie, że ludzie nie chcą CPK skoro są
  • 1
@pan_trololo: ale na jakiej podstawie stwierdzasz że przeskalowana na podstawie kilku tekstów przed wyborami? To największa latka jaka doczepiono projektowi. Jedyne duze przesiadkowe lotnisko w regionie przecięte trasami via baltica I rail baltica z podłączeniem do Wilna Rygi Lwowa Grodna Pragi z przepustowością 40mln e pierwszym etapie (Okęcie robi chyba koło 24mln?) Jest przeskalowane?
Powiem wprost gdyby chodziło tylko o wygodę mojego prywatnego tyłka to też bym optował za Okęciem. Mam
Szacunki są robione od lat przecież, to są ogólnodostępne dane, 5 min w google


@willard: Wprawdzie mam Cię na czarnej za prezentowane w dyskusji chamstwo (nie lubię rozmawiać z chamami, szkoda mi czasu na jakieś pieniactwo w internecie), ale niechcący odsłoniłem Twój komentarz. A skoro już go przeczytałem, to wytłumacz mi, czy dwie prognozy IATA, odpowiednio 2,8 mln pasażerów i 350 tys pasażerów dla lotniska w Radomiu w 2023, sprawdziły się?