Wpis z mikrobloga

@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Według statystyk jest super. Według odczuć mieszkańców to już tak gorzej.
Według raportów o:
- prędkości średniej tramwajów
- prędkości średniej samochodów
- jakości powietrza
To nagle się okazuje, że już tak fajnie nie jest.

Jak się jeszcze doda ile wynoszą obecnie stawki za wynajem i za nowe mieszkania, a PRZEDE wszystkim gdzie one są budowane bo miasto się rozlało potężnie.

@pasta_alla_carbonara ... ale Śląsk jest 1 w tabeli więc
@Darth_Gohan: jak się pojedzie do innego miasta, w Polsce czy za granicą, to Wrocław w porównaniu wypada bardzo dobrze, tylko jest zaniedbany. Trochę jakby mieć fajne, dobrze urządzone mieszkanie ale zasyfione i zabałaganione. Wystarczy "tylko" ogarnąć.
@Bumelante: Pod pewnym względami wypada bardzo dobrze. Natomiast jak mieszkasz tutaj na codzień to widzisz jaka tu jest tragedia. Jesteś gdzieś tam na zachodzie to ta komunikacja miejska zwyczajnie działa. Szczury Ci nie biegają w centrum miasta. Do tego korki są mniejsze. Do tego weź mi znajdź drugie tak duże miasto które ma dalej tak dużo kostki brukowej w takim stanie nie tylko na mniejszych ulicach ale na jednej z głównych
Ja tam uwielbiam moje miasto. Mieszkam tu 14 lat. Tutaj skonczylam studia, wyszłam za mąż, kupilam mieszkanie, tutaj urodziła się moja córka. Lubie to miasto za klimat, lubię jeździć rowerem do pracy przez rynek, chociaż czasem jest zawalony turystami. Lubie wychodzić z koleżankami do restauracji. Lubie spacerować po wrocławskich parkach, Lubie korzystać z różnych wydarzeń, których w moim starym mieście nie było. Zajęcia z malarstwa, teatr, zajęcia że zwierzętami, jakieś sensoryki dla
Zawsze zastanawiało mnie czemu się po prostu nie wyprowadza skoro jest tak źle


@Nadia_: pieniądze. Poza miastem tyle nie zarobisz.

jak się pojedzie do innego miasta, w Polsce czy za granicą, to Wrocław w porównaniu wypada bardzo dobrze


@Bumelante: pod warunkiem, że te miasto będzie na wschód od Wrocławia xD

Niby pod jakim względem Wrocław wypada bardzo dobrze względem innych miast? No mniej jest żuli i ćpunów, niż na południu
co z tego że zarobisz więcej jak 2/3 wydasz ba mieszkanie i opłaty.


@Nadia_: jakie opłaty, oprócz cen mieszkań, są wyższe w mieście, niż na wsi? Płacę 2k kredytu, nijak nie jest to nawet 1/4 mojej wypłaty, a w powiatowym nikt by mi takiej kasy nie dał. Ile mógłbym oszczędzić na mieszkaniu? 1k na racie?