Wpis z mikrobloga

TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektronicznego i wkurza mnie, że nocą jest jasno w pokoju ze względu na wszechobecne lampki stand-by. Czym zakryć te lampki? Ludzie polecają taśmę izolacyjną ale nie podoba mi się to rozwiązanie bo wiem, że klej rozpuści się pod wpływem ciepła i będzie się kleiło i capiło w pokoju. Można też kupić nietłumaczalne LightDims lub CameraDots ale z tego co rozumiem to taśma izolacyjna tylko wycięta w odpowiednie kształty - ten sam problem. Myślałem też o filcu antypoślizgowym ale coś czuję, że przez jego strukturę dojdzie do nadmiernego wydzielania ciepła. Zastanawiam się też czy nie kupić Termopadów jak np. Arctic TP-3. Z tego co rozumiem to da się to nakleić jak taśmę, a silikon będzie odprowadzał ciepło. Pytanie czy taki termopad nie ulegnie defektowi ze względu na długotrwały kontakt z tlenem i ciepłem. Czy macie inne pomysły lub odradzacie termopady?

Wyrażam zgodę na hejt ze względu na zastosowanie tagów z dupy, ale temat jest niecodzienny więc potrzebuję wszystkich możliwych opinii.
#pcmasterrace #pc #majsterkowanie #pytanie #elektronika #elektrotechnika
Hakunamatata57 - TLDR Czym zakryć lampkę stand-by?

Mam w pokoju dużo sprzętu elektro...

źródło: what-would-be-a-good-way-to-cover-this-light-in-a-way-that-v0-k5oxid7bt35a1

Pobierz
  • 137
Rozkręć obudowę, wylutuj Leda, zmierz rezystancje Leda (nie zrobisz tego miernikiem, musisz wykorzystać wiedzę ze szkoły i przypomnieć sobie metody techniczne:p), wlutuj rezystor o podobnych parametrach pamiętając o doborze mocy rezystora. W związku z małą tolerancja wykonania kup wagon reyztorow by dopasować odpowiedni.
A tak na serio? Taśma izolacyjna wg parametrówz kart katalogowych spokojnie wytrzymuje temperatury pracy kabli i przewodow 50*C to nic strasznego. Nic się nie będzie topić.
@Hakunamatata57 aż mi się przypomniało jak kiedyś dużo było artykułów żeby odłączać urządzenia od gniazdka bo stand by w domu ciągną jakiś prąd i na koniec roku miałbyś oszczędność 21,37pln i w ogóle klimat ratujesz. A w weekend na planeta abstrakcja na yt był film z prawie pustego miasta w Chinach gdzie oświetla się całe wieżowce, place, okłada się iluminacją posągi i co tylko się da a ludzi praktycznie nie ma